Pražanky ještě v neděli hrály v Ostravě a celé pondělí strávily na cestě do Kursku, kam dorazily až pozdě večer. Během dneška se snažily co nejvíce odpočinout a nabrat síly. Ty budou potřebovat o to více, že při zranění Ilony Burgrové a Karolíny Elhotové budou muset zřejmě hrát v rotaci sedmi hráček. Zbylých pět mladých basketbalistek nemá dostatek zkušeností na tak těžkého soupeře.

"Tlak bude ale na soupeři, protože prohra doma by pro ně byla komplikace. My můžeme jen překvapit a můžeme hrát uvolněně," řekla trenérka USK Natália Hejková. "Pod košem bychom to měly se soupeřem těžké i s Burgrovou, natož bez ní. Budeme tam samozřejmě bojovat, ale bude to hodně složité. Budou nám na ně chybět centimetry i kila," dodala.

Kursk v minulé sezoně nepostoupil do Final Four, ale před sezonou tým posílil

K americké hvězdě a klíčové hráčce Nnemkadi Ogwumikeové, která je s průměry 16,3 bodu a 14,3 doskoku nejužitečnější hráčkou soutěže, přišla její krajanka Angel McCoughtryová a velký ruský talent Maria Vadějevová. Dohromady dávají v průměru přes 43 bodu na utkání.

Mezi další opory patří španělská rozehrávačka Anna Cruzová, ruská rozehrávačka s americkými kořeny Epifanija Printsová, Jelena Kirillová či vysoká francouzská pivotka Helena Ciaková. Soubor řídí zkušený španělský kouč Lucas Mondelo, který dobře zná i opory USK Laiu Palauovou a Martu Xargayovou.

Stejně jako USK vyhrál Kursk všechny čtyři dosavadní zápasy

Po pomalejším rozjezdu, kdy těsně udolal Wislu Krakov a Mersin, přehrál o 38 bodů Montpellier na jeho hřišti. Ten samý tým, se kterým minulý týden Pražanky vyhrály doma o pouhé dva body. "Třeba jsme tím ale Kursk zmátly a teď nás podcení. Špatný zápas jsme si už vybraly, tak teď to bude jen lepší," řekla s úsměvem Xargayová.

V dosud posledním kole pak Kursk vyhrál o tři body i na hřišti spolufavorita skupiny Fenerbahce.

Utkání začne ve středu v 17:00. Přímý přenos bude vysílat oficiální kanál FIBA na youtube.com.