Oba mají podobný squashový styl, vyznávající dlouhé výměny a boj do poslední chvíle. Pracanti, co si trpělivě budují pozici pro drtivý útok. Favoritem byl Dán Kristian Forst, který v červnu ovládl Prague Open. Navíc v prvním setu vedl 10:8 a měl dva setboly. Jenže poté začal úřadovat Belgičan Herrewegen. Úvodní sadu ovládl poměrem 12:10, druhou nevídaným způsobem vyhrál 11:0 a ve třetím vedl už 6:0. Tedy předvedl 21 vyhraných výměn za sebou! 

„Není obvyklé, aby někdo dostal kanára ve finále turnaje PSA. Dán Frost udělal chyby v důležité koncovce prvního setu, kvůli kterým prohrál. V dalším průběhu zápasu už byl u míčů později, což se na výsledku projevilo,“ hodnotil hlavní organizátor akce Tomáš Fořter.

Belgičan působil na kurtu v pražských Záběhlicích dominantně, efektně i efektivně útočil… To Dán Frost kupil chyby. „Překvapilo mě to. Už jsme spolu sehráli mnoho vyrovnaných bitev. Proto jsem se snažil být pokaždé pozitivní a výměny zkracovat. Když s ním hrajete dlouhé míče, dostanete se do problémů,“ vysvětlil belgický squashista.

Herrewegen třetí set vyhrál 11:3 a mohl se radovat z titulu. „Skóre ale nevypovídá o tom, jak moc to bylo těžké,“ popisoval squashista, jenž je v současné době na 110. místě světového žebříčku. Jeho cílem je dostat se brzy do elitní stovky. „Rád bych ještě předtím dodělal studia na britské univerzitě. Pak bych se mohl posunout klidě i do padesátky,“ přemítal.

K podobné metě měl v minulosti blízko, na žebříčku figuroval na 69. pozici. A nyní je na stejné úrovni jako Martin Švec, který skončil na Czech Open v semifinále, a rovněž touží po první stovce. „Znám dobře český squash. Vždyť jsem ve čtvrtfinále musel těžce bojovat s Jakubem Solnickým. Vím o Mekbibovi, který už v nejlepší stovce je,“ dodal Herrewegen.