Basketbalisté Atlanty odčinili zaváhání z posledního utkání na palubovce New Jersey, a v nedělním utkání zámořské NBA zdolali před vlastními fanoušky Houston 103:100.

Jestřábům znovu nevyšel podle představ úvod zápasu a první čtvrtinu prohráli rozdílem pěti bodů.

Ve druhé ale soupeře zatlačili, své manko smazali a naopak sami šli do osmibodového trháku. Ten ale Rockets brzy zlikvidovali a bylo zřejmé, že se o vítězství bude bojovat až do samého konce.

Ručičku vah nakonec převážil na stranu domácích rozehrávač Mike Bibby. Necelé dvě sekundy před koncem proměnil svou třetí trojku a rozhodl o úspěchu Hawks.

„Dostal jsem výbornou nahrávku od Joe Johnsona,“ vykládal šťastný střelec. „V duchu jsem si řekl, jak míč chytím a vystřelím. Měl jsem kolem sebe dost prostoru, takže jsem mohl v klidu zamířit a podařilo se mi dát koš.“

Bibby mírně zastínil i svého spoluhráče Joshe Smitha, s 29 body nejlepšího střelce utkání.

Atlanta vyhrála desátý zápas z posledních dvanácti a drží se na druhém místě Jihovýchodní divize.

Málo vídaných 40 bodů nastříleli během úvodní čtvrtiny basketbalisté San Antonia. Luxusní náskok jednadvaceti bodů ale v duelu s Philadelphií málem promrhali. Po závěrečné siréně slavili těsnou výhru 108:106.

Atlanta - Houston 103:100, San Antonio - Philadelphia 108:106, Charlotte - Milwaukee 102:92, Chicago - Minnesota 92:102, Denver - New Orleans 105:100, Indiana - Sacramento 122:117, Miami - New Jersey 101:96 PP.