Umělec Tomáš Třeštík vytváří sportovní kalendáře od roku 2018, pro tento zvolil jako hlavní motiv hru barev.

„Při výběru tématu jsem hledal něco, co bude zapadat do řady předchozích kalendářů. Pro rok 2021 byl černobílý a formálně jednoduchý, takže jsem se rozhodl jít do barev,“ vysvětluje Třeštík.

Michal Novák, jednička české reprezentace mužů.
Novák zase pošilhával po medaili. Chybělo opravdu jen málo, litoval v cíli

„S lidmi z agentury Sport Invest jsme hledali klíč, podle kterého jsme dávali barvy k jednotlivým sportovcům, aby se k nim hodily. Těžko říct, která barva se mi líbila nejvíc. Mám rád Ester na bílé, i když o bílé se vlastně nemluví jako o barvě, stejně tak Martinu Sáblíkovou v černé. Bavily mě beachvolejbalistky na žluté, krásná Anička Fernstädt na růžové i poměrně netradiční kombinace – mužný Martin Fuksa na fialové. Mám pocit, že v kalendáři všechno funguje. A to jak jednotlivé fotky, tak v celku.“

V roce 2018 zachytil Třeštík sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept „Hvězdy a sportovci“, kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy, a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné.

Holešova premiéra

V roce 2020 rozzářil stěny domů a kanceláří koncept, v němž Třeštík sportovní hvězdy zasadil do atraktivních barevných kompozic a iluzorního světa, loni nabídl přes černobílé portréty vhled do duše sportovních hvězd.

Česká lyžařka Ester Ledecká v Super-G Světového poháru v Lake Louise.
Nadšená Ledecká: Bylo to fajn. Věří, že bude rychlejší. Lyže teď vymění za prkno

Poprvé se v kalendáři objevují fotbalista Tomáš Holeš, hokejista Radim Zohorna a bobista Dominik Dvořák. „Všichni nováčci mě překvapili svým charizmatem. Zatím se mi nestalo, že by se mi s některým ze sportovců fotilo vyloženě špatně. Svým uhrančivým pohledem na place nejen mě dostal fotbalista Tomáš Holeš, s Radimem Zohornou jsme se také viděli poprvé, ale bylo to snad nejrychlejší focení ze všech. Mám asi prostě kliku,“ pochvaluje si Třeštík.