Jak chutná výhra nad velkým favoritem?
Tahle výhra pro nás znamená celý svět. Měli jsme tu zase skvělou podporu jako předchozí zápasy, ale dneska jsem obzvlášť cítil energii od fanoušků. Pro český basketbal a tenhle tým, který dře jako málokterý, to znamená úplně všechno. Byli jsme outsidery, prognózy, co jsem viděl před začátkem skupiny, nám dávaly dvě procenta šanci na postup. Pro každého, kdo o nás pochyboval, je tohle vítězství. Můžou nám políbit místa, kam slunce nezasvítí (směje se). Jsme připravení na další fázi.

Vystihuje váš tým slogan Srdce lvů?
Absolutně. Máme v šatně kluky, co v sobě mají obrovská srdce a vášeň. Když je dáme do hry, přebíráme kontrolu. Je hodně těžké nás porazit.

Kdy jste začal věřit, že je výhra doma?
Věděli jsme, že Turci budou bojovat, když jsme viděli jejich zápas proti USA. Hlavně jsme zachovávali náš systém, chtěli jsme si udržovat náskok. Máme tu kluky, co vědí, jak se vítězí a jak se kontroluje zápas. Na konci jsme si dokázali najít pozice. Sehráli jsme to dobře.

Čeká vás osmifinálová skupina. Prvním soupeřem bude Brazílie.
Bude to bitva. Nejspíš taky souboj obrů mezi Ondřejem a Varejaem. Oba mají fakt šílené účesy. Ale ne, Ondřej dneska hrál báječně, pokud bude takhle i on pokračovat dál, bude to proti nám mít složité každý.

Navíc jste si zajistili olympijskou kvalifikaci?
Je to skvělé, parádní pocit. Máme to doma, zasloužili jsme si to výhrou nad favoritem. Věřil nám málokdo kromě naší fanouškovské základny. Snad jsme světu ukázali, kým jsme.

Jak budete přistupovat k dalším zápasům?
Pokaždé se chceme basketbalem bavit, dneska to zvlášť v závěru bylo určitě vidět. Kluci měli hodně úsměvů na tváři. Ale klíčová je příprava, dostat do paměti důležité věci. A pak na to vlítnout.