Poslední tým skupiny G oba úvodní duely prohrál. Případné vítězství v Králově Poli ovšem družstvo ze západní Francie vrátí do hry o postup, v opačném případě se play-off přiblíží KP Brno, které má společně s Benátkami tři body, o jeden méně méně než neporažený Miškolc. „Může jít o rozhodující utkání. Náš tým je v dobrém rozpoložení, řešíme nějaké zdravotní komplikace, ale doufáme, že do zápasu to bude v pořádku,“ pravil trenér brněnských hráček David Zdeněk.

Nantes sice v EuroCupu a domácí soutěži vesměs jen klopýtalo, o víkendu ovšem zaznamenalo první výhru sezony nad Lille hrající Euroligu. „Mají kvalitní tým. Rozhodně mírním řeči o tom, že je Nantes nějaký outsider skupiny. Sice dvakrát prohrály, ale jednou to bylo na palubovce Benátek, které odehrály vynikající zápas. Druhý duel s Miškolcem byl naprosto vyrovnaný, Maďarky odskočily až v koncovce,“ podotkl Zdeněk.

Pikantní bude středeční zápas pro bývalou hráčku Králova Pole Michaelu Stejskalovou, která na dobře známou palubovku nastoupí v dresu Nantes. „Jsem hodně natěšená. Los vyšel úplně skvěle. Jsem ráda, že si takto v sezoně zahraju v Brně. Mám tu spoustu známých,“ prohlásila jednatřicetiletá křídelnice francouzského celku.

I přes dva úvodní eurocupové nezdary cítí Nantes šanci na postup ze skupiny. „Hlavní priorita vedení klubu je francouzská liga, ale i v EuroCupu chceme postoupit dál, středeční zápas dost napoví,“ zmínila reprezentantka.

Ve Francii se jí i přes nepovedený start týmu do sezony líbí. „Když jsem sledovala tamní ligu v televizi, přišlo mi, že se hraje hrozně tvrdě. Stačila jsem si ale na ten styl zvyknout rychleji, než jsem čekala. V klubu se mi líbí. Jak trenéři, tak hráčky jsou skvělí, i zázemí je výborné,“ pochvalovala si rodačka z Tábora.

Středeční eurocupová bitva začíná v hale ve Vodově ulici od šesti hodin večer. Plné vstupné stojí osmdesát korun, studenti a senioři zaplatí o polovinu méně. Pernamentkáři klubů brněnské a krajské unie mají padesátiprocentní slevu. Fanoušci, kteří se vybaví doplňkem s logem KP, mají pivo zdarma.