Zatímco jednatřicetiletý rodák z Karviné marně hledal svůj oblíbený zápasový rytmus, o tři roky starší Srb vlétl do klece jako hurikán a hned od první vteřiny zápasu měl jednoznačně navrch. Úspěšně odvrátil Kozmovy pokusy o take-down a poté už jenom rozdával tvrdé rány.

Vzápětí ještě přidal nemilosrdný ground and pound a bylo definitivně hotovo. Jediný český zástupce v milionové pyramidě Tipsport Gamechangeru neměl tentokrát z čeho brát. Sobotní válka ve Frankfurtu se totiž nesla zcela v režii skvěle připraveného Bojana Veličkoviče, který si tak proklestil cestu až do prosincového finále v pražské O2 areně. 

„Je to vážně úžasný pocit. Upřímně, už jsem se chystal s MMA skončit, ale díky Oktagonu jsem ještě zůstal. Chtěl bych proto poděkovat všem, zejména Bohu, své rodině a také svým fanouškům v Srbsku,“ hulákal radostí do mikrofonu přemožitel „Pink Panthera“, jehož v bitvě o titul a štědrou odměnu v hodnotě 300 tisíc eur čeká řecký hromotluk Andreas Michailidis.

Souboj o miliony

A to bude pro bývalého šampiona konkurenční organizace RFA pořádně tvrdý oříšek. Ikona aténské MMA školy skolila v semifinále milionového projektu favorizovaného Dána Louise Glismanna, jenž se ve frankfurtské kleci nestihl ani pořádně rozkoukat. Rána jako z děla jej uzemnila za pouhých třiačtyřicet vteřin. 

Už nyní mají oba aktéři jistých 130 tisíc eur, o další bonusové kačky si to rozdají ve velkém finále. „Všichni tady mluví o hlavní výhře, peníze se však mohou rychle rozkutálet. Pro mě znamená ještě mnohem více šance bojovat s těmi nejlepšími,“ poděkoval Veličkovič Oktagonu za tuto možnost.

Posléze si od promotéra Ondřeje Novotného opět vyžádal mikrofon a spustil kraťoučký monolog i ve svém rodném jazyce.

„Jenom jsem poděkoval všem, kteří mě na této cestě podporovali. Během posledních pár týdnů mi přišlo mnoho zpráv a všichni mi vyjadřovali podporu. A to nejen přátelé, ale rovněž lidé, s nimiž jsem se nikdy nepotkal,“ vysvětloval Srb na tiskové konferenci po turnaji. 

Jako Djokovič? Je to velká pocta, přiznal Srb

Pochopitelně se tak stále věhlasnější jméno Veličkovič začíná spojovat s dalším sportovním hrdinou balkánské země. Konkrétně králem tenisových dvorců Novakem Djokovičem, čerstvým vítězem amerického US Open. „To myslíte vážně?“ odpověděl trochu zaskočeně srbský zápasník. 

„Opravdu mě těší, že zmiňujete mé jméno ve spojení s takovou hvězdou jako je Novak Djokovič. Já se však jako taková ikona rozhodně nevidím, přestože si této zmínky moc vážím a je to pro mě pocta,“ řekla čtyřiatřicetiletá legenda. „Jsem ovšem rád, že mohu reprezentovat Srbsko a jako zástupce této země se dostat až na vrchol MMA v Evropě,“ dodal skromně.

Svou pokorou a myslí válečníka dokráčel až do velkého pražského finále. A ať už jeho poslední měření sil na cestě za vytouženými miliony dopadne jakkoliv, kapitolu s Davidem Kozmou ještě nechce definitivně uzavírat.  

V roce 2021 zvítězil český zástupce, v sobotu ve Frankfurtu pro změnu vlála srbská vlajka. „Tak mě napadlo, co takhle si dát s Kozmou další odvetu právě u nás v Srbsku?“ navrhl s úsměvem Veličkovič.

To už je však přeci jenom otázka na někoho jiného.