Dvě utkání mělo na programu play off NBA a v obou se radovaly týmy, které ve druhém kole play off prohrávaly 1:2 na zápasy.

Jak série mezi Houstonem a Los Angeles Lakers, tak souboj Orlanda s Bostonem, je tedy srovnán na 2:2.

Velice napínavý duel sledovali diváci v Orlandu. Příznivci Magic nakonec opouštěli halu zklamaní. Jejich tým byl blízko vedení nad obhájcem titulu 3:1, z výhry 95:94 se ale nakonec radovali Celtics.

Domácí sice ještě vteřinu před koncem vedli, jenže spolu se závěrečným klaksonem vypustil klíčovou střelu zápasu hostující Glen Davis. A nemýlil se.
„Od té doby, co hraji za Celtics, snažil jsem se najít mou roli v jejich systému,“ prohlásil pro server nba.com Davis. „Když střílíte takovouto střelu, musíte zůstat koncentrovaní. Myslet na základní věci a vystřelit.“

Jeho přesná rána tak dala obhájci titulu šance na zvrat, Boston vrátil výhodu domácího hřiště na svou stranu.

V Hosutonu si naopak domácí hráči poradili s ofenzivou nejvýše nasazeného týmu Západu Los Angeles Lakers. Přestože domácí již postrádali do konce sezony zraněného pivota Jao Minga.

Přesto Houston, za nějž sehrál životní zápas čtyřiatřiceti bodový Aaron Brooks, srovnal sérii po výhře 99:87. Hostům nepomohlo 30 bodů Pau Gasola, ani podprůměrných 15 od Kobeho Bryanta.

„Nikdy se nevzdáme. Pokud bude někdo stále připraven, budeme to my,“ vyhlásil bojovně Brooks.“Během roku jsme si prošli hodně útrapami. Mac (McGrady) se zranil, Deke (Mutombo) je vyřazen, Shane (Battier) byl začátkem roku mimo hru. Nyní jsme přišli o Jaa (Minga). Ale my jsme na to zvyklí a jdeme dál.“

Semifinále Východní konference: Orlando – Boston 94:95, stav série 2:2

Semifinále Západní konference: Houston – LA Lakers 99:87, stav série 2:2