Dvacetiletý hráč vybojoval na mistrovství Evropy bronzovou medaili a zvítězil i na zlatém turnaji Evropské bowlingové tour, což se mu povedlo jako teprve druhému Čechovi. V rámci celoročního hodnocení tour se umístil na čtvrtém místě.

Letos si tak zahraje EBT Masters, jehož se účastní nejlepších osm hráčů. „Ocenění Bowler roku si velice vážím. Je moje premiérové a zároveň ho považuji za pomyslnou třešničku na dortu za celou vydařenou sezonou,“ radoval se Jelínek.

Bronzový medailista Lukáš Jelínek
Bowler Jelínek se celou noc potil. Měl jsem horečku, ale vezu bronz, smál se

Jaroslav Lorenc vybojoval s Ondřejem Trojkem a Zdeňkem Minářem bronzovou medaili na mistrovství světa ve trojicích a byli vyhlášeni Týmem roku.

„V roce 2021 byla medaile pro někoho možná překvapením. Loni jsme už na šampionát odjížděli s tím, že se od nás očekává. Jsem moc rád, že se to povedlo,“ hodnotil úspěch družstva Lorenc, který si do sbírky přidal i individuální bronz z ME v soutěži All Event.

Mladík vlétl mezi dospělé jako raketa

Teprve sedmnáctiletý Ondřej Prekop vlétl mezi dospělé hráče jako raketa a patří mu ocenění Objev roku. Ovládl nejen české mistrovství juniorů, ale podařilo se mu zvítězit i mezi muži. Na mistrovství Evropy ECC vybojoval společně s Petrou Otec Hanzlovskou bronz ve dvojicích.

„Minulé období bylo v mé kariéře suverénně nejlepší a zařazení do reprezentace dospělých je zase splněním snu,“ líčil Prekop.

Úspěšný český tým
Bowling přepisuje historii. Dvě skvělé medaile z Evropy a postup na MS

„Máme za sebou období, které můžeme nazvat rokem bronzovým. Ale medaile nás těší stejně, jako by byly z cennějších kovů,“ prohlásil Karel Vopička, prezident České bowlingové asociace. „Kromě zkušených hráčů se na nich totiž podíleli i reprezentační nováčci, kteří jsou velkým příslibem pro budoucnost,“ ocenil práci všech.