Kvartet nejprve ovládl kvalifikaci, pak válel a padl až ve finále. V semifinále svedl napínavý souboj s Dány, kde v jeho průběhu většinou tahal za kratší konec. Češi se ale nevzdali, bojovali do až poslední kuželky a nakonec zvítězili těsně na součet dvou her 825:822.

Ve finále pak prohráli s favorizovanými Švédy 773:872.

Lukáš Jelínek je dvaceti letech jedničkou českého bowlingu.
Bowler Jelínek si plní sny a přepisuje historii. Zdolal rekord na šest her

Bowlingový objev loňského roku Ondřej Prekop neskrýval nadšení. „Moje ambice před šampionátem byly velké. Pilně jsme trénovali a v medaili jsem věřil. Jsem nesmírně hrdý na spoluhráče,“ líčil.

Ledově klidná Ema

V soutěži dvojic se dívky rozehrály k parádnímu výkonu. V kvalifikaci skončily druhé. V semifinále hraném na součet dvou her porazily Dánky těsně 404:401. Ve finále pak nestačily na rozjeté hráčky z Anglie, kterým podlehly 407:489.

„Je to obrovský úspěch. Velkou roli hrály naše šťastné ponožky. Čím víc byly barevné, tím víc štěstí nám přinesly. Za každým hodem při nás stála malá plyšová vydra, kterou mi Zuzka před mistrovstvím věnovala,“ vykládala patnáctiletá Ema Iwazava.

Další cenný kov přidal čtyřčlenný tým Ondřej Prekop, David Mojka, Jaroslav Zapletal a Jakub SedláčekCenný kov získal i čtyřčlenný tým Ondřej Prekop, David Mojka, Jaroslav Zapletal a Jakub SedláčekZdroj: se svolením České bowlingové asociace

Ona sama byla ledově klidná i při posledním hodu semifinále, kdy potřebovala dohodit, a následně zapsat minimálně osm. „Usmála jsem se, protože jsem věděla, že to zvládnu,“ radovala se.