Do Limy se sjeli nejlepší mladí hráči z 22 zemí. Česko reprezentovali kadeti Lukáš Jelínek a Eliška Krummerová a cesta do Jižní Ameriky se neobešla bez komplikací. Do dějiště turnaje dorazila výprava s jednodenním zpožděním až těsně před začátkem. Nicméně oba hráči postoupili z kvalifikace mezi nejlepších šestnáct.

Ze skupinové části, v níž hrál každý s každým, oba reprezentanti postoupili do dalších bojů. „Chtěl jsem se dostat do top 8 a tím, že jsem to splnil, ze mě spadla větší nervozita,“ líčil Jelínek v tiskové zprávě.

Zdroj: se svolením czechbowling.cz

Ve čtvrtfinále vyřazovací části se Krummerová držela velice statečně, ale na pozdější vítězku Elenu Weinstokovou z Kostariky to nestačilo a prohrála 1:2. „Bohužel pro mě dlouhá a těžká cesta skončila v top 8. Nicméně zahrát si s nejlepšími juniorkami světa a ještě jim konkurovat byl super zážitek,“ okomentovala své vystoupení.

„Nehrál jsem stoprocentní bowling“

Jelínek se před play-off musel popasovat se zdravotními komplikacemi. „Večer jsem dostal horečku a celou noc jsem se potil. Chvílemi jsem si říkal, jestli vůbec nastoupím. Naštěstí mi pár hodin spánku prospělo a ráno to bylo lepší,“ vykládal.

Kristiina Sasínek Mäki
Předčasný konec v hale. Proč se Sasínek Mäki neukáže na Czech Indoor Gala

Ve čtvrtfinále si poradil s Rumunem Dragninem Mihai Alinem, ale v semifinále nestačil na Švéda Robina Ilhammara, který nakonec vybojoval zlato. V boji o třetí místo porazil bowlera z Malajsie Megata Zaqrula Msiqala 2:0 a pak už mohla propuknout radost z historického úspěchu.

„Když už byl bronz tak blízko, dal jsem do zápasu úplně všechno. I když jsem nehrál stoprocentní bowling, tak se to nakonec povedlo. Tu medaili jsem opravdu chtěl,“ dodal spokojeně.