Blízko velkému úspěchu byl i Václav Rác, který měl skvěle rozehraný čtvrtfinálový duel s ikonou světového bowlingu Dominicem Barrettem. Závěr druhé hry však Rácovi nevyšel, naopak Angličan prokázal kvality a po boji postoupil. V semifinále na sebe narazili Jelínek s Vojkovským. Prvně jmenovaný si v úvodní hře vypracoval náskok, který reprezentační kolega už ve druhé hře nedotáhl.

Čeští bowleři Marek Talpa, Lukáš Jelínek, Jan Macek a Jaroslav Lorenc se představí v nejprestižnější světové soutěži
Splnění velkého bowlingového snu. Češi si zahrají profesionální ligu v USA

Ve finále byl Čechovým soupeřem Luca Micciche, který v druhém semifinále zdolal Barretta. Italský hráč se rozehrál k neskutečnému výkonu. S průměrem přes 261 bodů si vytvořil osobní rekord na dvě hry a turnaj zaslouženě opanoval.

„Hrálo se mi dobře. S druhým místem jsem spokojený a beru to jako skvělý trénink před šampionátem,“ uvedl v tiskové zprávě Jelínek, z nějž i přes finálovou prohru vyřazovala spokojenost.

Reprezentovat bude i šestnáctiletý talent

Na ME vysílá Česko kromě výše jmenovaných další skvělé bowlery. Šanci mezi dospělými dostal teprve šestnáctiletý talent Ondřej Prekop, který letos ovládl mistrovství ČR dospělých. Reprezentovat bude i Jaroslav Uher, zkušený Zdeněk Minář a především obhájce evropského stříbra z loňska Jaroslav Lorenc.

Na Malta Open se Čechům dařiloNa Malta Open se Čechům dařiloZdroj: se souhlasem České bowlingové asociace

„Očekávání mám celkem vysoká. Centrum ve Francii dobře známe a daří se nám tam. Sice nevím, jestli to vyjde rovnou na obhajobu medaile v jednotlivcích, ale věřím, že se nám ji někde urvat podaří,“ poznamenal Lorenc.