Z galavečera v Barclays Center v Brooklynu vzejde také nový šampion organizace IBF. O uvolněný titul se utkají Ukrajinec Vjačeslav Glazkov a domácí Charles Martin.

Wilder získal titul téměř na den přesně před rokem (17. ledna 2015) po vítězství nad Bermanem Stivernem z Kanady. V červnu a září jej obhájil před časovým limitem proti krajanovi Éricu Molinovi a Johannu Duhaupasovi z Francie. V profesionálním ringu má na kontě 35 zápasů a dosud jen se Stivernem musel odboxovat všechna vypsaná kola. Jeho cílem je vlastnit co nejdříve mistrovské pásy všech významných organizací.

"Jsem hladový po úspěchu. Chci je všechny. Rok 2016 bude patřit mně. Fanoušci budou nadšení a ohromení z toho, co letos dokážu," řekl třicetiletý Wilder.

O čtyři roky mladší Szpilka má jasnou motivaci být prvním Polákem s mistrovským pásem v těžké váze. "Polsko ho nikdy nemělo. Vždycky jen v polotěžké nebo lehké těžké váze… Tohle by změnilo všechno. A až bych jednou umřel a moje děti by měly děti, každý by říkal, že první polský mistr světa v těžké váze byl Artur Szpilka. To by bylo něco," řekl Szpilka.

Glazkov a Martin se utkají o titul, který byl odebrán Britovi Tysonu Furymu nedlouho poté, co jej spolu s pásy WBA a WBO získal v listopadu nečekaným vítězstvím nad dlouholetým vládcem těžké váhy Vladimirem Kličkem. Fury dal totiž místo povinné obhajoby s Glazkovem přednost odvetě s Kličkem.

Oba uchazeči o mistrovský pás mají podobnou bilanci. Bývalý bronzový olympijský medailista Glazkov vyhrál 21 z 22 zápasů, Martin 22 z 23; oba jsou přitom neporažení, protože jeden duel každého z nich skončil remízou.