Třicetiletá Francouzka sváděla od první minuty na svém postu pomyslný souboj s domácí Hanou Horákovou. Češka měla navrch jen v první půli. „Náskoky jsme nad soupeřem získávali jen ve chvíli, kdy Dumercová zrovna seděla na lavičce," všiml si domácí trenér Jan Bobrovský výkonu hráčky, která po palubovce lítala ve zběsilém tempu.

Třetí domácí prohra v řadě zkušeného kouče bolela. „Dnes jsme na soupeře měli. Po většinu zápasu jsme tahali za delší konec. Závěr byl i o štěstí," posteskl si.

Imos ještě po třetí čtvrtině vedl o šest bodů. I hostující trenérka Valérie Garnierová připustila, že zvítězil šťastnější tým. „Neodehrály jsme dobrý zápas, ale odvážíme si dobrý výsledek. Rozhodla poslední minuta," uvedla.

Právě závěr utkání rozčílil domácího kouče, který své hráčky nijak nešetřil. „V poslední minutě jsme si míč předávali jak horký brambor. Chyběl nám někdo, kdo vezme zodpovědnost na sebe. Když byl rozdíl jeden bod, Abdiová si měla jít pro faul. Že nedohodí ani na koš, je neomluvitelné," hněval se Bobrovský na švédskou křídelnici.

Bourges se z vítězství radoval i přesto, že v jeho dresu nenastoupila Frida Eldebrinková, která před dvěma lety nastupovala i za Brno. „Mám zraněnou ruku," ukazovala po utkání v teplákové soupravě.

Situace ve skupině A se již pro Imos začíná komplikovat. Se sedmi body zůstává na posledním místě tabulky a před domácím publikem se představí už jen dvakrát. Poprvé už příští týden v odvetě proti Györu.

USK prohrálo v Mondeville o devět bodů

Basketbalistky USK Praha prohrály v Evropské lize na palubovce Mondeville 61:70 a přišly o šanci posunout se na třetí místo tabulky skupiny C. Na kontě mají dvě výhry a čtyři porážky.

České mistryně přitom po předchozích dvou venkovních výhrách vstoupily i ve Francii do utkání velmi dobře a po dvou minutách vedly 7:0. Vedení si udržovaly celou první čtvrtinu, jenže pak ve druhé desetiminutovce přišla šňůra domácích 12:2 a obrat skóre.

Další klíčová fáze domácích nastala od 26. minuty, kdy utekly ze stavu 39:38 na 51:40 a vedení už nepustily. Zasloužily se o to zejména obě rozehrávačky Sharpová a Tanquerayová, které dohromady zaznamenaly 31 bodů.

USK ještě snížilo na rozdíl čtyř bodů 54:58, ale domácí neznervózněly a dvěma koši za sebou definitivně rozhodly.

Na straně USK byla nejlepší střelkyní americká pivotka Brunsonová s 16 body, její krajanka Vaughnová přidala 14 bodů a 13 doskoků. Z českých hráček se nejvíce dařilo Vítečkové s 12 body.

Evropská liga basketbalistek - 7. kolo:

Skupina A:

BK IMOS Brno - Bourges Basket 60:63 (20:13, 36:32, 48:42)
Nejvíce bodů: Horáková a Hejdová po 13, Abdiová 12 - Miyemová, Joensová a Ndongueová po 11. Rozhodčí: Špendl (Slovin.), Stoica (Rum.), Hadjisolomu (Kyp.). Fauly: 21:20. Trestné hody: 15/10 - 22/12. Trojky: 4:3. Diváci: 400.

Spartak MO - Rivas Madrid 70:68, Wisla Krakov - Tarsus 74:73.

Skupina C:

Mondeville - ZVVZ USK Praha 70:61 (11:13, 35:31, 53:48)
Nejvíce bodů: Sharpová 16, Tanquerayová 15, Coulibalyová 12, Lassiterová 10 - Brunsonová 16, Vaughnová 14, Vítečková 12. Fauly: 20:15. Trestné hody: 13/7 - 15/11. Trojky: 7:4.

Galatasaray Istanbul - Jekatěrinburg 70:71, Salamanca - Novi Záhřeb 87:77.

1. Jekatěrinburg 6 6 0 474:392 12
2. Galatasaray Istanbul 6 5 1 394:339 11
3. Mondeville 6 3 3 391:429 9
4. Polkowice 6 2 4 397:394 8
5. USK Praha 6 2 4 390:404 8
6. Salamanca 6 2 4 403:447 8
7. Novi Záhřeb 6 1 5 421:465 7