Domácí reprezentace mohla do divácky atraktivní disciplíny Světového poháru nasadit hned čtyři týmy. A učinila tak. Trenér Radovan Novotný neriskoval a elitní družstvo poskládal z osvědčených jmen. Jana Knapová, Miloš Nikodým, Vojtěch Král a Tereza Janošíková ho nezklamali. V těžkém terénu, kde skály střídaly husté keře a do cesty se pletli turisté, bojovali o přední umístění. Nakonec v redukovaném pořadí vydřeli bronz. „Mám smíšené pocity,“ prohlásila těsně po doběhu Janošíková.

Jak to? Češi nezačali ideálně, ale po zaváhání Knapové zabrali oba muži. Zazářil hlavně Král, jenž vyhrál čtvrteční sprint na Výstavišti - potvrdil formu a štafetu vytáhl na stupně vítězů. Ovšem právě finišmanka Janošíková se neudržela soupeřek a doběhla pátá. „Hned na začátku jsem si udělala šrám, potom mi na svahu podjely nohy o několik metrů…,“ líčila Janošíková.

Přesto nemusela smutnit a brzy se jí vrátila dobrá nálada. Posun na pódium zajistil fakt, že Švýcaři měli mezi nejlepšími čtyřmi týmy hned tři družstva! V sobotu je na programu závod na krátké trati u hradu Valdštejn, finále Světového poháru vyvrcholí o den později v centru Mladé Boleslavi.

Finále Světového poháru v orientačním běhu v Praze:

Sprintové štafety:
1. Švýcarsko (Hauswirthová, Kyburz, Howald, Wyderová) 58:59
2. Švédsko (Strandová, Svensk, Leandersson, Alexanderssonová) -44
3. Česko (Knapová, Nykodým, Král, Janošíková) -1:07
4. Norsko -1:41
5. Finsko -2:41