Pokud tohle jméno ještě neznáte, rozhodně si ho zapamatujte, i když připomíná jazykolam. Čtyřiadvacetiletý basketbalista si svými výkony jednoznačně řekl o cenu pro nejužitečnějšího muže sezony. Jediným protivníkem mu bude James Harden, který střelecky řádil v dresu Houstonu (průměr 36,1 bodu na zápas).

„To co se Hardenovi povedlo, je úžasné. Giannis je však výborný dopředu i dozadu a v Milwaukee kolem sebe nemá tak silný tým, proto si ocenění zaslouží více,“ prohlásil bývalý šampion NBA Antoine Walker.

Statistiky tahouna Bucks z této sezony jsou úžasné. Bodový průměr (27,7) má třetí nejlepší v lize, v doskocích je na šesté pozici. Ve všech ohledech nejvydařenější ročník kariéry.


Muž s přezdívkou Greek Freak (volně přeloženo jako řecké monstrum) se tak definitivně stal jednou z hlavních hvězd ligy. Loni byl dokonce tváří počítačové hry NBA 2K19, což je pro sportovce taktéž velké ocenění.

Na dveře NBA klepou bratři


Jméno Antetokounmpo je třeba se dobře naučit nejen kvůli Giannisovi. Do NBA se totiž snaží dostat také jeho bratři Kostas, který patří Dallasu, a Alexis, jenž zatím rozvíjí svůj potenciál na střední škole. V řecké lize pak válí Thanasis. I ten si zahrál na druhé straně oceánu. A basketbalu se věnoval také nejstarší Francis, než přešel k fotbalu v rodné Nigérii.

Cíl pro prostředního z bratrů je nyní jasný. Dojít co nejdál v bojích o titul. „Stále se zlepšuje. Je úžasné ho sledovat. Jistě ho čeká fenomenální play-off,“ věří parťák z Milwaukee George Hill.

Dávejte pozor. Řecké monstrum útočí.