Čtyřiačtyřicetiletý muž je momentálně v policejní vazbě. Není to v poslední době poprvé, co je v potížích – už minulý týden v pátek se dostal do konfliktu se svým sousedem na španělské Mallorce, kde má dům. Když se spor vyhrotil, Ullrich prý přeskočil plot a přes dveře začal druhé straně vyhrožovat.

Onen soused byl posléze identifikován jako Til Schwaiger, mimo jiné režisér i jedna z hvězd Tarrantinova trháku Hanebný pancharti. Jak herec řekl místním médiím, proti svému „bývalému kamarádovi“ nebude vznášet žádná obvinění, požaduje nicméně na Ullricha soudní zákaz přiblížení.

Poslední incident s prostitutkou se udál v nejmenovaném luxusním hotelu ve Frankfurtu. Policie uvedla, že Ullrich se s „eskortní dámou“ dostal do hádky, načež na ni posléze fyzicky zaútočil a způsobil jí nespecifikovaná zranění.

Bývalý vítěz slavné Tour se podle vlastních slov „hluboce trápí“, a to poté, co se podruhé rozvedl. Jeho druhou manželkou byla Sara Steinhauserová, sestra bývalého spolujezdce z týmu Tobiase Steinhausera. Sám hříšník potvrdil, že deprese léčil výhradně alkoholem nebo drogami.

Ullrich je dodnes jediným německým cyklistou, jenž kdy dokázal populární francouzský závod vyhrát. Na OH v Sydney v roce 2000 dále získal zlato v silničním závodě a stříbro v časovce jednotlivců, v letech 1999 a 2001 se pak stal mistrem světa v časovce.

V roce 1999 dokázal triumfovat také na slavné Vueltě a Espaňa. Ne vždy však byla jeho kariéra pouze růžová. V roce 2012 byl totiž Ullrich usvědčen z dopingu, čímž zpětně ztratil všechny dosažené úspěchy až do roku 2005. Život profesionálního sportovce definitivně ukončil v únoru 2007.

V roce 2014 způsobil Ullrich nehodu, do níž byla zapletena tři auta a nespecifikovaná zranění si odnesli dva lidé. Svou roli v incidentu také sehrál alkohol – Němec měl podle deníku Blick v krvi 1,4 promile. Soud uvedl, že někdejší cyklistická hvězda nabourala před stopkou zezadu jiný vůz a ihned poté ještě jeden. Vloni ve Švýcarsku pak zástupci justice vyměřili Ullrichovi podmíněný trest v délce 21 měsíců.