Přestože Lukáš Konečný během své kariéry už bojoval o pás pro mistra světa, tvrdí, že ho čeká nejdůležitější zápas vůbec. Má totiž životní šanci posunout se v žebříčku mezi nejlepší světové boxery, porážka by naopak mohla znamenat konec mezinárodní kariéry.

„Je pravda, že s Dzinzirukem jsem boxoval o mistra světa, což je více. Tenhle titul je ale ceněný, je to životní šance. V tomto věku, v této části kariéry jej musím porazit. Kdybych ho neporazil, bylo by to špatné,“ řekl Konečný před středečním odletem do dějiště zápasu. „Teď už je nejvyšší čas titul vyhrát, pak jej párkrát doma obhájit a poté si ještě jednou zkusit zaboxovat o mistra světa,“ doplnil.

Dvaatřicetiletý boxer byl pokořen jen ve třech z 47 zápasů, další nezdar by ale znamenal konec s velkými zápasy. Konečný by pak boxoval už jen na galavečerech v Česku.

„Kdyby to nevyšlo, a ještě blbým stylem, bylo by to špatné. Kdybych ho řezal a pak si vyvrknul kotník, tak by se to dalo omluvit. Kdybych ale dostával na budku od začátku, tak by to bylo špatné,“ připustil Konečný.

Na prohru však nemyslí. Hall by totiž měl být papírově snazším soupeřem než Ryan Rhodes, se kterým měl původně boxovat, ale ten se zranil. Podle sázkových kanceláří je Konečný favoritem. A i statistiky má lepší.

„Teď jsem víceméně favorit, což jsem předtím nebyl. Já jsem se ale dlouho připravoval na jiný styl boxera, než který je on. A změna byla trošku problematická. On je radikálně jiný. Rvavý, má normální gard. Ale na druhou stranu, on je na tom stejně, taky se připravoval na jiného soupeře,“ uvedl.

Britský sok ale bude mít výhodu domácího prostředí, která je v titulových zápasech hodně důležitá. A Konečný si to dobře uvědomuje už proto, že všechny tři své dosavadní porážky si připsal na půdě soupeře.

„Nebudu to chtít nechat na bodových rozhodčích. S přibývajícími koly to snad půjde ukončit,“ naplánoval si.