Poslední tři zápasy zápasy měla na programu NBA před tradičním utkáním All-Star, kterému je věnován nastávající víkend.

Nejzajímavější duel se odehrál na palubovce Dallasu, kam zavítal mistrovský Boston. Diváci v hale se zcela určitě nenudili, byť domácí Mavericks nakonec prohráli 92:99.

Přitom ještě v půlce třetí čtvrtiny vedl Dallas o patnáct bodů 65:50. V dresu domácích tradičně zářil Dirk Nowitzki, který celkem nastřílel třicet sedm bodů. Josh Howard přidal sedmnáct bodů, ale necelé čtyři minuty před koncem se vyfauloval.

A právě nezvládnutá poslední část hry stála Mavericks vítězství. Naopak Celtics předvedli drtivý závěr. Paul Pierce dal 18 ze svých jedenatřiceti bodů ve čtvrté čtvrtině, Rajon Rondo se zase blýskl triple-doublem (za 19 bodů, 15 doskoků a 14 asistencí).

„Cítil jsem se skvěle celou čtvrtou čtvrtinu,“ zářil po zápase Pierce. „Dostal jsem se do rytmu, všechno mi tam začalo padat. Celý tým pracoval bezchybně,“ dodala opora Bostonu.

Ray Allen zaznamenal dvacet bodů, i když nastoupil s poraněním ruky z utkání s New Orleans. To jeho kolega Kevin Garnett během několika vteřin třetí části vyprodukoval dva fauly a technickou chybu a frustrovaně se posadil na lavičku.

To vedlo kouče Bostonu Doca Riverse k hlasité kritice rozhodčího i Nowitzkiho, který si na Garnettovi ony fauly vykoledoval. Protestoval tak vehementně, že si vysloužil dvě technické chyby a musel se poroučet do šaten.

„Byl to poslední zápas před All-Star a trenér navíc neseděl na lavičce. Jsou dvě možnosti, jak se v takovém případě zachovat,“ smál se Pierce. „Jednoduše to zabalit, nebo bojovat. My jsme se rozhodli bojovat,“ přesvědčil o bostonské nezdolnosti.

Celtics triumfovali v devátém zápase na cizím hrišti v řadě. Celkově už v této sezoně zvítězil v čtyřiačtyřiceti duelech, což je vůbec nejvíc v NBA.

V dalším čtvrtečním utkání porazil Golden State na domácí palubovce Portland 105:98, byť hostující Brandon Roy zazářil 37 body. Warriors vyhráli potřetí za sebou, táhl je čtyřiadvacetibodový Corey Maggette.

Nesmírně těsné a vyrovnané bylo střetnutí mezi Chicagem a Miami. O vítězství hostujících Heat rozhodl povedenou smečí pouhých 1,1 vteřiny před závěrečnou sirénou Shawn Marion. Jeho hvězdný spoluhráč Dwyane Wade si připsal 24 bodů.

Chicago - Miami 93:95, Dallas - Boston 92:99, Golden State - Portland 105:98.