Denveru pomohl k výhře nejlepším střeleckým výkonem kariéry pivot Kenneth Faried s 32 body, jen o dva za ním zaostal rozehrávač Ty Lawson, který navíc přidal 17 asistencí. Na druhé straně byl nejúspěšnější Pau Gasol, ale ani 27 body se mu nepodařilo odvrátit šestou prohru z posledních osmi duelů.

Nejhorší tým Západní konference Lakers si připsal třetí porážku za sebou a celkově 42. v sezoně. Poprvé od ročníku 2004/05 tak nedokončí sezonu s pozitivní bilancí.

Dosud nejlepší tým soutěže Indiana doplatil na nevydařenou třetí čtvrtinu a v čele Východní konference má po prohře 86:112 s Houstonem stejnou bilanci jako Oklahoma na prvním místě Západní konference. Houston nastřílel ve třetí části 38 bodů a z tříbodového náskoku udělal vedení o 29 bodů, které už pohodlně udržel.

Boston ukončil výhrou 91:84 čtyřzápasovou vítěznou sérii Brooklynu. Proti favoritovi se dostal do pětibodového vedení a v zápase ani jednou neprohrával. Přestál i jedenáctibodovou sérii soupeře, díky které Nets snížili na 68:70. Dvaceti body a devíti asistencemi se na triumfu Celtics podílel Rajon Rondo.

Dallas ztratil třicetibodové vedení nad Portlandem, ale nakonec se mu podařilo nepříznivý klubový rekord v podobě nejvyššího promrhaného náskoku odvrátit. I díky rozdílovému zásahu Devina Harrise z poslední minuty totiž nakonec přece jen zvítězil 103:98.

Výsledky NBA:

Boston - Brooklyn 91:84, Charlotte - Cleveland 101:92, Chicago - Memphis 77:85, Dallas - Portland 103:98, Denver - LA Lakers 134:126, Golden State - Atlanta 111:97, Houston - Indiana 112:86, Minnesota - Detroit 114:101, New Orleans - Milwaukee 112:104, New York - Utah 108:81, Toronto - Sacramento 99:87.

2. Portland 62 42 20 67,7
3. Minnesota 61 31 30 50,8