„Pokud budu zdráv, jsem připraven i v další sezóně bojovat v dresu České republiky," prohlásil v pátek Jícha.

O reprezentační budoucnosti Jíchy se spekulovalo od chvíle, kdy si český tým vybojoval v dramatické odvetě baráže postup přes Srbsko. Hráč THW Kiel tehdy naznačil, že uvažuje o své budoucnosti v národním týmu i vzhledem ke zdravotním potížím a náročnému programu v klubovém dresu. Jenže během dovolené měl dostatek času si vše rozebrat. 

„Po úspěšné, ovšem velmi psychicky, fyzicky i zdravotně náročné sezóně, kterou jsem završil postupem s národním týmem na MS do Kataru, jsem nenacházel v sobě dostatek energie na pokračování v národním týmu. Energie, kterou musím vydávat, abych byl z mého pohledu chápání pro tým přínosem," prohlásil upřímně Filip.

Během léta si ale svoji budoucnost promyslel. „Poslední týden dovolené v České republice před odjezdem na přípravu do Německa, jsem se sešel se všemi lidmi, kteří jsou v mém rozhodnutí důležití. Společně se svojí rodinou a po rozhovoru s trenérem (THW Kiel) Alfredem Gislasonem, jsem se rozhodl, že pokud budu zdráv a pokud budu mít výkonnost i energii, jsem připraven i v další sezóně bojovat v dresu České republiky," vzkázal k radosti fanoušků české házené.

MARTIN MLS