Češi postrádali tři hráče kvůli pozitivnímu testu na koronavirus a další komplikace nastala krátce před výkopem, kdy kvůli žaludečním problémům musela odstoupit brankářská jednička Vahala.

"Vzhledem k tomu, v jaké sestavě jsme vyjeli a že jsme ještě dneska ráno přišli o Ondru Vahalu, tak výsledek samozřejmě beru. Ale kdybychom byli kompletní, mohli bychom uhrát i lepší výsledek. I když musím smeknout před Chorvaty, kteří mají jeden z nejlepších týmů v Evropě," řekl trenér Neumann v nahrávce pro média.

"Je to furt 50 na 50. Pro nás teď bude důležité, abychom dali nějaké hráče dohromady. Budeme se modlit, aby v neděli bratři Drozdové a Honza Janovský prošli covid testem a měli jsme zase aspoň osm kvalitních hráčů, kteří můžou nastoupit," doplnil kouč.

Méně zkušený náhradní gólman Němec v úvodu předvedl několik dobrých zákroků a jednou mu pomohlo břevno. Český tým brzy vyrovnal hru a v desáté minutě otevřel skóre Záruba po rohu Vnuka, který hned za dvě minuty asistoval také u druhé trefy kapitána Rešetára. Těsně před koncem první půle snížil z desetimetrového kopu Novak.

Bývalý hráč pražské Sparty mohl ve 22. minutě vyrovnat, ale z penalty nepřekonal Němce a český brankář o chvíli později vytáhl další chorvatskou střelu na tyč. Ve 27. minutě přece jen přidal druhý domácí gól Djuraš.

"Kluci mi v tom pomáhali, padali do střel. I štěstíčko bylo třeba… Rozebírali jsme Novakovy penalty den předem na videu, zkusil jsem stranu, kterou jsem tam viděl," konstatoval Lukáš Němec.

Hostům nevrátil vedení Seidler, který neproměnil desetimetrový kop. Ve 35. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Rešetár, přesto hosté přečkali oslabení i závěrečný tlak Chorvatů a udrželi nerozhodný výsledek.

"První žlutou kartu jsem dostal neprávem, protože byla za penaltový zákrok, u kterého jsem vůbec nebyl. Druhá jde za mnou, tam jsem okomentoval faul a hned věděl, že je druhá žlutá," uvedl Lukáš Rešetár, jenž přijde o odvetu v Brně. "Mě to strašně překvapuje. Tohle by měli být top rozhodčí, zvlášť ze Španělska. Můj pocit je, že z toho udělali obrovský guláš," dodal Neumann.

Česká futsalová reprezentace se na mistrovství světa představila třikrát v historii. Nejlepšího výsledku dosáhla v roce 2012 v Thajsku, kde došla do osmifinále. Na poslední šampionát před čtyřmi lety v Kolumbii se Neumannův výběr nekvalifikoval. MS příští rok hostí Litva.