„Filip to vzal tempo na sebe, a bylo to dobře. Upřímně řečeno, věděl jsem už dlouho před cílem, že Pacific Hill má lepší závěr, a že pokud nepřijde někdo zezadu, zvítězíme,“ řekl žokej Jiří Palík, pro nějž byl sobotní triumf třetí vítězství v Českém derby.

 

Filip Minařík na něj ještě čeká. „Nešlo to jinak, když jsem viděl, že nikdo nechce do vedení, musel jsem zvolit tuto variantu. Kdybych zvolil jinou, tak bychom dopadli při tomto vývoji dostihu hůř,“ vysvětlil.

Vítězný klobouk nepomohl

Trenér Josef Váňa, který měl na hlavě vítězný klobouk, se nakonec musel spokojit s druhým místem. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, byl jsem překvapený variantou našeho koně v čele po startu, ale žokej ji musel zvolit,“ poznamenal.

Trenér vítěze prý ve vítězství svého svěřence hodně věřil. „Kůň měl ještě rezervy, my jsme na něho trochu víc přitlačili a také Jiří Palík neukázal v předchozích dostizích všechno,“ vykládal Radek Holčák.

Třetí a čtvrtí skončili koně trenéra Václava Luky Ingnacius Reilly a Ramssio. Ovšem už předtím přišla skvělá zpráva z anglického Ascotu, že jeho svěřenec Nagano Gold získal druhé místo. To je nevídaný výsledek.