Nasednout na bob, pořádně se odrazit a pak už jen cestou dolů v korytu vyvažovat bob a vychutnávat si jízdu s větrem ve vlasech. Talentovaní sportovci se řítili kovovým korytem rychlostí až 50 kilometrů v hodině. „Překvapilo mě, že nejsem nejrychlejší, když jsem nejtěžší," hlásil Lukáš Krpálek s typickým úsměvem. „I když jsem nakonec nevyhrál, strašně mě to bavilo," dodal nejlepší český judista.

„Z první jízdy jsem měla respekt, ale pak jsem se oklepala a zjistila, že to nic není," přiznala biatlonistka Veronika Vítková. „Po opravdu náročných měsících jsem plánovala dovolenou, nakonec si ale po tom všem cestování během sezóny ani neumím představit, že bych se zase někam balila a něco organizovala. A tak jsem dovolenou prozatím odložila. Mohla jsem být aspoň tady a užít si hezké odpoledne," poznamenala šestadvacetiletá Češka.

Netradičního setkání se kromě sportovců, kteří jsou členy projektu McDonald's Olympic Hopefuls již několik let a spíše než nadějemi jsou již zkušenými olympioniky, zúčastnili také mladí talenti, kteří byli do projektu přijati na začátku roku – Anežka Drahotová, Klára Spilková a Ester Ledecká.

Duši závodníka nezapřela Ledecká

„Je to super. Už jsem takové bobování sice kdysi zkoušela, ale jsem nadšená z jakékoli podobné aktivity, přeci jen většinu času trávím tréninkem nebo golfem. Svezení na bobech je pak příjemným zpestřením," pochvalovala si ještě od větru zcuchaná Klára Spilková, druhá česká profesionální hráčka Ladies European Tour.

„Ze snowboardu nebo lyží jsem zvyklá na rychlost. A na bobech to byla zase jiná zkušenost, přišlo mi to ale o dost pomalejší," popsala Ester Ledecká, která v měřených jízdách na bobech vyhrála a potvrdila, že má rychlost v krvi. Za sebou nechala Lukáše Krpálka a třetí skončila křehká univerzální sportovkyně Anežka Drahotová.

Na své si přišel také Martin Doktor, patron projektu. „Je fajn se občas takhle odreagovat. Zvlášť pro aktivní sportovce je hrozně důležité, aby měli příležitost zkusit také nějakou jinou aktivitu než pouze svou disciplínu," mluví ze zkušenosti dvojnásobný olympijský vítěz.