V probíhající kvalifikaci na mistrovství světa totiž právě florbalistky ze severu Evropy přehrály soupeřky z Francie jen těžko uvěřitelným rozdílem 61:0. České hráčky přitom v minulém kvalifikačním cyklu dosáhly nad Ukrajinkami výhry "jen" 45:2.

V Gdaňsku, kde se utkání hrálo, bylo poměrně jasno o vítězi už po třech minutách, během nichž stihly Švédky nasázet outsiderkám z Francie čtyři branky. Do konce třetiny jich pak bylo dvaadvacet. Pak přišel nejdelší úsek, kdy dokázaly francouzské reprezentantky držet čisté konto, po čtyřech minutách a devíti sekundách se však zase švédský brankostroj rozjel a zastavil se až minutu a čtyři sekundy před koncem na zmíněném čísle 61.

Nejproduktivnější švédskou florbalistkou v zápase se stala Sofia Joelssonová, která nastřílela deset gólů a dalších pět připravila svým spoluhráčkám.

Start aktuální kvalifikace ale vyšel i českým florbalistkám, které porazily Estonky 10:3. Ještě po dvou třetinách však vedly pouze jednobrankovým rozdílem a o vysoké výhře rozhodly až šesti brankami v závěrečném dějství.