Cílem následujících dní je připravit se na elitní zahraniční nadhazovačky. „Chceme se zaměřit zejména na zlepšení útoku proti nejsilnějším týmům. Nejlepší nadhazovačky na šampionátu v Ostravě zastavily náš útok, což chceme změnit,“ prohlásil trenér Vojtěch Albrecht. Na OH postoupí nejlepší tým.

Italka Greta Cecchetti, Nizozemka Eva Voortman a Britka Georgina Corrick. To jsou nadhazovačky, které při mistrovství Evropy v Ostravě zastavily české pálkařky. A právě na ně se český realizační tým plánuje zaměřit, zejména odhalit jejich slabiny. „Máme výhodu, že nám ukázaly své veškeré umění a my si vše zaznamenali na kameru. Musíme udělat maximum, abychom proti nim uspěli,“ doplnil Vojtěch Albrecht, reprezentační trenér softbalistek, které na uplynulém evropském šampionátu skončily na čtvrtém místě.

Český realizační tým sází na precizní analýzu nabraných dat. Speciální software, který Česká softbalová asociace zdokonalila, pomůže odhalit, jaké typy nadhozu soupeřky předvádí za určitého stavu. Navíc českému týmu přiletěly pomoci dvě americké nadhazovačky. „Jejich úkolem je co nejlépe nasimulovat konkrétní nadhozy, které předváděla Italka, Nizozemka a Britka. Naše pálkařky proti nim pak budou trénovat,“ popisoval trenér Albrecht strategii příprav na olympijskou kvalifikaci. „Zároveň oslovujeme mužské nadhazovače, kteří by nám mohli pomoci. Víme, že zejména v útoku se proti elitním týmům musíme zlepšit.“

Klíčová pro úspěch bude také česká nadhazovačka Veronika Pecková. Ta na turnaji v Ostravě odházela 18 směn, což je oproti největším konkurentkám nejmenší počet. Schválně… „Myslím, že se nám ji povedlo schovat. Určitě jsme zvolili strategii neukázat naši nejlepší nadhazovačku, abychom měli možnost soupeře překvapit a efektivitu jeho útoku snížit,“ dodal s úsměvem trenér Albrecht. Nejvíce se na mistrovství Evropy předvedla v českém týmu Katelyn Humhej, která odházela 22 směn.

Ve skupině B jsou Británie, Španělsko, Nizozemsko a JAR. Turnaj vyvrcholí 27. července, na olympiádu se probojuje pouze jeho vítěz.

Vytíženost nejlepších nadhazovaček ME v Ostravě

Greta Cecchetti (Itálie) 30 směn
Eva Voortman (Nizozemsko) 21 směn
Georgina Corrick (Británie) 29 směn
Veronika Pecková (ČESKO) 18 směn