Turnaj pro Češky i tak skončí nejlepším umístěním od šesté pozice v roce 2013. Němky už s jistotou boje o účast pod pěti kruhy budou hrát v neděli o 5. místo s vítězkami utkání mezi Srbskem a Černou Horou.

Českému týmu nepomohlo k úspěchu ani 12 bodů Natálie Stoupalové a Kateřiny Zeithammerové. Za vítězky zaznamenala double double díky 15 bodům a 16 doskokům Marie Gülichová.

České basketbalistky podlehly ve čtvrtfinále ME Maďarsku
Otočený aut. Výrok rozhodčích připravil české basketbalistky o semifinále

Češky opět bez zraněné křídelnice Veroniky Voráčkové vedly v úvodu po trojce kapitánky Renáty Březinové 5:2, ale Němky převedly sedmibodovou šňůru, než se po bezmála čtyřech minutách bez koše trefila Tereza Vyoralová. Češkám se nadále nedařilo střelecky, Petra Holešínská nedala ani jeden ze čtyř trestných hodů, naopak Němky díky trojkám Sonji Greinacherové a Fiebichové unikly na 15:7. Na druhé straně se trefily z dálky Holešínská s Březinovou a Stoupalová dvěma šestkami vyrovnala.

Náskok o osm bodů

Na začátku druhé čtvrtiny se Němky dostaly do vedení 25:15. Díky koši Stoupalové, pěti bodům Gabriely Andělové v řadě a akci Elišky Hamzové český tým snížil na rozdíl bodu. Veronika Šípová s Zeithammerovou mu pak zařídily do poločasu čtyřbodový náskok.

Zdroj: Youtube

Na začátku druhé půle dala Emily Bessoirová dvě trojky a srovnala na 37:37, ale Češky si zajistily náskok 47:39 díky čtyřem bodům Zeithammerové a košům Dominiky Paurové a Šípové. Po další individuální akci Zeithammerové měl tým trenérky Ptáčkové opět náskok osmi bodů, do konce čtvrtiny snížila jedním trestným hodem Svenja Brunckhorstová.

Poslední čtvrtinu načala úspěšnou střelou Stoupalová, ale Němky nejvyšší český náskok v utkání stahovaly a na konci 35. minuty vyrovnala Greinacherová trojkou na 55:55. Díky dvěma trefám Holešínské z dálky měl český tým stále náskok, Stoupalová zvýšila na 63:60. Jenže Fiebichová vynutila dvoubodovou střelou s klaksonem prodloužení poté, co sudí u videa 0,4 sekundy před koncem změnili aut ve prospěch Německa.

České basketbalistky podlehly ve čtvrtfinále ME Maďarsku
Otočený aut. Výrok rozhodčích připravil české basketbalistky o semifinále

V prodloužení Češky vedly díky bodům Zeithammerové a Simony Sklenářové, více než tři a půl minuty nedovolily soupeřkám skórovat. Pak se ale trefila Gülichová, Brunckhorstová proměnila trojku a po faulu Sklenářové i šestku a Fiebichová rozhodla dvěma šestkami. Na poslední střelu měly Češky 1,6 sekundy a Zeithammerové trojkový pokus nevyšel.