Titul absolutních mistrů světa v raftingu 2018 získali v Argentině muži z posádky TR Hiko a ženy TR Omega v hlavní kategorii. „Jsme nesmírně šťastní, tento šampionát je naše čtvrté společné mistrovství světa a po několika druhých a třetích místech jsme až letos vybojovali celkové prvenství“, říká Aleš Daněk, kapitán mužské posádky, která letos dokázala vyhrát také Mistrovství Evropy na Slovensku.

Na světě nemají konkurenci

Dalšími, kteří se do České republiky vrací jako mistři světa, jsou raftaři z kategorie do 23 let. Konkrétně jde o posádku oddílu TR Hanace. Svou dominanci v kategorii masters muži předvedla posádka složená ze zkušených raftařů TR Masters. Ti dominovali v Argentině ve všech kategoriích a dá se tak říct, že na světě nemají konkurenci.

Celkové druhé místo si z řeky Aluminé vezou juniorky do 23 let RK Troja Šelmy. Těm se podařilo bodovat na velmi těžkém vodním terénu i s handicapem aktuální nemoci jedné členky posádky.

Nejmladší závodníci, junioři do 19 let přidali ke zlaté a stříbrné české medailové sbírce ještě stříbro ze sjezdu a druhé místo celkově - U19 Women - LET´s go Rajhrad a bronz ze sjezdu a 3.místo celkově - U19 Men – LET-CI Letohrad.

V počtu medailí a počtu zlatých medailí bylo toto mistrovství pro Českou republiku historicky pravděpodobně vůbec nejúspěšnější. Češi opět potvrdili, že patří do té nejužší světové raftové špičky.

Mistrovství světa se konalo na extrémně těžkém terénu řeky Aluminé v Argentině. Češi dokázali dominovat i přes to, že řeky v České republice nenabízí ideální tréninkové podmínky. Čeští raftaři uspěli v konkurenci profesionálních posádek. Naši reprezentanti jsou totiž kompletně amatérskými sportovci, kteří se svému sportu ovšem věnují na maximum, což reflektují také jejich výsledky.

Celkové výsledky Overall:

U19W: 1.Argentina, 2.Czech Republic, 3.Russia

U19M: 1.Argentina, 2.Russia, 3.Czech Republic

U23W: 1.Russia, 2. Czech Republic, 3.Argentina

U23M: 1.Czech Republic, 2.Brazil, 3.Slovenia

OW: 1.Czech Republic, 2.Japan, 3.Great Britain

OM: 1.Czech Republic, 2.Brazil, 3.Japan

MM: 1.Czech Republic, 2.Argentina, 3.Costa Rica