První poločas z říše snů. Lvice protivníka zcela zaskočily. A to na obou polovinách. Zatímco českému týmu se dařila trojková střelba (6/12), tak kokrhání Galského kohouta nebylo ani slyšet. "Trenér nás nabádal, že teď je ten čas, kdy do toho máme dát všechno. Dokázat si, že s takovými týmy můžeme hrát. Podle mě soupeřky překvapila naše energie. Všimla jsem si, že k některým situacím přistupovaly laxně. První poločas byl z naší strany vážně skvělý. Nastoupily jsme s obrovskou bojovností a proměňovaly jsme střely z dálky. Tímhle jsme se dostaly do vedení deset bodů," připomíná Kateřina Elhotová.

Po přestávce ale Francouzky nakoply vrtuli. České bojovnice však zachytily i zvýšené tempo a po třech čtvrtinách svítilo na tabuli skóre 50:50. Vaz jim zlomila střelecká impotence v závěrečném díle, když téměř pět minut nedaly koš. „Dá se říct, že třetí čtvrtka se nám také docela povedla. Pak nám ale začaly ubývat síly. Dostávaly jsme hodně bodů z podkoše. Vsadily jsme pak na zónovou obranu a obdržely jsme z lehkých pozic trojky, čímž náskok narostl Francie. Mám také pocit, že nám v závěrečné čtvrtině ubývaly síly," podotýká česká elitní trojkařka.  

Kolotoč šampionátu se roztočil naplno. V pátek nastoupí české dlouhánky v daleko důležitějším utkání proti Švédsku. Seveřanky v úvodním vystoupení zdolaly Černou Horu (67:51). Zápas začíná v pravé poledne.

„Švédky sehrály velmi vydařený zápas proti Černé Hoře. Bude to náročné, protože jejich opory se dostaly do herní pohody. Ani já nemám být po první utkání proč nespokojený. Ještě čtyři minuty před koncem to byl otevřený zápas. Trápili jsme velkého favorita. Hodně času, třicet minut jsme vedli. Můžeme být spokojení. Také můžeme mít sebevědomí. Odehráli jsme velmi dobrý zápas s dobrým soupeřem. To je důležité pro další program ve skupině. Na druhou stranu každý zápas je jiný. Nicméně proti Švédsku je to zápas, který můžeme vyhrát,“ přemítá trenér Štefan Svitek.