Sportovní fanoušci k nim vzhlíží jako ke svým idolům, sbírají podpisy, vyvěšují si jejich plakáty. Ale i čeští olympionici, kteří budou reprezentovat na olympijských hrách v Paříži žijí a trénují mezi námi. Kdoví, možná za zdí vašeho oblíbeného obchodu nebo v nedaleké tělocvičně. A tak když judista Lukáš Krpálek hodí na žíněnku svého tréninkového parťáka, začne se ze stropu sypat prach na hlavy jeho fanoušků, kteří sedí o patro níž. „Jeden za všechny, všichni za Paříž!“ vyzve je pak dvojnásobný olympijský vítěz v televizním spotu k podpoře českých olympioniků na hrách v Paříži, které proběhnou od 26. července do 11. srpna.

Právě „Jeden za všechny, všichni za Paříž!“ je heslem kampaně, kterou pro Český olympijský tým ke sportovnímu svátku připravila agentura Ogilvy. Prostřednictvím hesla Jeden za všechny, všichni za Paříž! by chtěl vyzvat veřejnost, aby v létě fandila českým reprezentantům při jejich bojích na olympijských sportovištích.

Lukáš Rohan nepostoupil do finále singlu, ale kvalifikoval se na olympiádu
Rohan se díval ze břehu, jak parťáci bojují o Paříž. Nakonec tam pojede on

Vizuál z dílny Ogilvy spojuje sportovce, fanoušky a jeden z hlavních symbolů Paříže – Eiffelovu věž. Klíčový prvek kampaně tvoří video, v němž hrají hlavní roli sportovci, kteří nás budou reprezentovat v Paříži – beachvolejbalový tým Ondřej Perušič a David Schweiner, atletka Kristiina Mäki, lukostřelkyně Marie Horáčková a dvojnásobný olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek.

Krásný výsledek, chválil Krpálek

Kreativu videa připravil Tomáš Urbánek se svou agenturou Triple Bang Agency, o tvorbu se postarala agentura FrameGuides s režisérem Lukášem Hrdým a kameramanem Davidem Švarcem. Ve videu ukazují, jak se olympijské hry a trénink nebo úsilí sportovců propisuje do života fanoušků a míst, ve kterých se běžně pohybujeme. Jsme malá země, a tak sportovci často trénují třeba právě i v tělocvičně za rohem.

Adam Ondra
Lezec Ondra má olympiádu v Paříži na dosah. Teď můžu být více v klidu, řekl

„Výsledek vypadá krásně, jsem nadšený a spokojený. Jsem rád, že mohu být součástí kampaně, natáčení byla velká nádhera. Heslo se mi líbí moc,“ pochvaloval si Krpálek, kterého natáčení spotu velmi bavilo.

Příběh videa bude mít svoji podobu dokonce i v rádiích. „Ahoj, my jsme beachvolejbalový tým Perušič, Schweiner a na olympiádě v Paříži budeme hrát za naše manželky, za celé rodiny, za mého dědu, za olympijský tým i moji paní sousedku. Prostě za celé Česko. Jeden za všechny, všichni za Paříž!“ vzkážou mistři světa v plážovém volejbale Ondřej Perušič a David Schweiner.