Vítězstvím zahájil své tažení kanoista Martin Fuksa. Obě české hvězdy čeká ještě dnes semifinále na jiných lodích. Zatímco Dostál pojede v K1, Fuksa se s bratrem Petrem představí v C2.

„Spíš bychom si přáli, aby nám to foukalo zepředu. Takhle nás to trochu nás topí, ale s tím se nedá nic dělat,“ povídal po dojetí Radek Šlouf. Kolega jeho slova potvrzoval. „Cítil jsem, že nám vlny nepomáhají, že se v tom zatápíme. Nicméně předvedený výkon je myslím dobrej,“ poznamenal Dostál.

„V proťáku umíme jezdit líp,“ pokračoval. „Jak jsem těžkej, tak se nám v rychlé jízdě špička sice zvedne, ale ne natolik, aby správně prorážela vlny,“ vysvětlil dvoumetrový pořez.

Fuksa si zazávodil s Číňanem Čengem, který od startu vypálil a v polovině závodu měl náskok lodi. V závěru manko zlikvidoval.

„Viděl jsem, že to bude rvát, takže jsem maličko musel jet, abych mu nedal šanci. Na konci jsem ale udělal pár záběrů, abych mu poodjel a závěr byl bez finiše,“ vykládal obhájce stříbra z loňského MS v portugalském Montemoru.

Na rozdíl od Dostála si zadní vítr pochvaloval. „Je to pořád lepší než vítr proti. Podmínky jsou pro mě příznivé,“ dodal.