Češi vstoupili do duelu s Dány výborně a okamžitě si vytvořili převahu. Hned v úvodu neproměnil velkou šanci Rýpar, stejný hráč však v páté minutě otevřel skóre utkání pěknou střelou do šibenice.

O patnáct vteřin později bylo ještě veseleji. Matěj Jendrišák nalezl na středu hřiště Daniela Šebka a ten se nemýlil. Jedna drobná komplikace přišla v polovině první třetiny. Dánové se dostali do přečíslení tři na dva a Lukáš Souček neudržel střelu Mathiase Glasse.

„Nejsme spokojení s první třetinou, kdy si kluci po dvou gólech mysleli, že můžeme hrát složitě nějaké křižné nahrávky. Dánové na to čekali a měli pár nebezpečných útoků. O přestávce jsme takový styl hry zarazili,“ uvedl asistent trenéra Milan Sikora.

Poté však už úřadovalo jen domácí mužstvo. Ještě před přestávkou vrátil dvougólový náskok pěknou střelou Patrik Dóža.

Druhá třetina patřila pouze Čechům, kteří protivníka zasypali dalšími čtyřmi góly. Dvakrát se trefil kapitán Jendrišák, branky si připsali také obránci Martin Kisugite a Lukáš Veltšmíd.

Závěrečná třetina už nepřinesla žádné drama. Jendrišák završil gólem hattrick, který byl jeho prvním na mistrovství světa. „Jsem rád, že to bylo ve čtvrtfinále, ale nějak víc to neřeším. Je jedno, jestli dělám body já nebo někdo jiný. Počítá se jen, co bude na konci,“ prohlásil kapitán českého výběru.

Gólovou sérii na šampionátu pak prodloužil Adam Delong. Kulatou desítku pak završil třiatřicet vteřin před koncem Ondřej Němeček. Výhra 10:1 je dostatečnou vstupenkou do semifinále, kde by měla přijít překážka v podobě Finska. To se však teprve v pátek postaví ve čtvrtfinále Německu.

Zápas nabídl dva speciální okamžiky. Stý zápas v reprezentačním dresu pak oslavil útočník Milan Tomašík. A symbolicky právě při utkání domácího celku byl překonán historický rekord v návštěvnosti světových šampionátů. 106 694 diváků je už tři dny před koncem mistrovství nový zápis do dějin.