Druhá vlna koronavirové pandemie dopadla na squashisty velmi drsně. Prakticky jim odřízla adekvátní tréninky, protože se podle vládního nařízení zavřely vnitřní sportoviště a tím tedy i kurty. „Když jsme se to dozvěděli, hned druhý den jsme odjeli do Polska. Zavolal jsem jednomu trenérovi do Bílska a tam nebyl problém využívat squashové kurty, což je pro nás naprosto klíčové,“ popisoval Mekbib, který se do Polska přesunul s Martinem Švecem. „Je to lepší, než tři týdny být doma a jen sedět.“ Do Polska odcestovali také další squashisté, a to Viktor Byrtus a Jakub Solnický.

Většina elitních reprezentantů se pak v tomto týdnu přesunula do Rakouska. Zde se po zářijovém pražském Expression Networks Nolan and Liam's Tournament 2020, který byl prvním turnajem okruhu PSA po první vlně pandemie koronaviru ve světě, uskutečnila pro ně druhá akce. Avšak s výrazným omezením. Turnaje v Salzburku se mohou účastnit pouze hráči z okolních zemí nebo rezidenti z těchto států. Původně se na něj kvalifikovalo hned sedm českých hráčů, nakonec jich odcestovalo pouze šest.

„Rád bych se probojoval do finále. Člověk neví, co však od sebe očekávat. A to jak od sebe, tak od soupeřů. Snažím se to však užívat. Nevíme, kdy zas pojedeme na další turnaj,“ prohlásil Mekbib. Nejvýše nasazený hráč, kterému aktuálně patří 71. příčka na světovém žebříčku, začal dobře. Ve včerejším prvním kole si poradil za 32 minut s Davidem Zemanem. V pátek od 18.00 nastoupí proti Ondřeji Uherkovi. Do čtvrtfinále se dostal také Jakub Solnický. To Viktor Byrtus prohrál s Němcem Valentinem Rappem.

Dnešní program:
16:00 [4] Yannik Omlor (GER) – Robin Gadola (SUI)
17:00 [2] Farkas Balazs (HUN) – [7] Valentin Rapp (GER)
18:00 [1] Daniel Mekbib (CZE) – [6] Ondřej Uherka (CZE)
19:00 [3] Aqeel Rehman (AUT) – [8] Jakub Solnický (CZE)

A co dál? To většina českých squashistů neví. „Většina mezinárodních turnajů zatím pro nás nejsou. Můžeme hrát jenom v okolních zemí,“ dodal Mekbib. Finále Austraian Open s dotací 6000 USD je v plánu v neděli od 14.00. Zápasy českých hráčů je možné sledovat na facebookovém profilu akce.