Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
Fantastický obrat. Hermannová a Sluková získaly čtvrtý společný titul

Reprezentanti neprohráli na šampionátu jediný duel. V základní skupině porazili Slovensko, Izrael a Nizozemsko, v semifinále si poradili s Belgií.

Ve finále proti Finsku nejprve česká jednička a světová 83. Daniel Mekbib porazil Olli Tuominena po tuhém boji 3:2 na sety. „Byl to hodně náročný zápas. Olli je zkušený hráč, který nedá nic zadarmo, ale dokázal jsem udržet hlavu nahoře a dotáhnout výsledek do zdárného konce,“ uvedl Mekbib k výhře nad 70. squashistou žebříčku PSA.

Pátá sada naopak nesvědčila dvojce výběru Martinu Švecovi, jenž nešťastně podlehl Miku Aijanenemovi. Dlouho ho to mrzet nemuselo, klíčový bod si připsal Viktor Byrtus, který ve třech setech „vypráskal“ Jaakka Vähämaa. „Splnili jsme svůj cíl. Víme, že do nejvyšší divize patříme. Náš tým předvedl kvalitní výkon. Celý turnaj jsme se hecovali a podporovali,“ radoval se Mekbib a přidal i prognózu české účasti v Divizi 1: „Pokud budeme pokračovat stejným způsobem jako doteď, na sto procent se udržíme.“

Postupový sen se v semifinále rozplynul ženám. Zavinila to porážka 1:2 od Finek. V rozhodujícím klání padla česká jednička Anna Sermeová v páté sadě s Emilií Soiniovou. „Bylo to velmi napínavé střetnutí, rozhodovaly ho detaily,“ litoval kouč Tománek. I Češky si z Birminghamu odvážejí medaili, v boji o bronz přehrály Polky 2:1.

Volejbalisté Radek Mach (vlevo) a Aleš Správka.
Do sauny i na pivo. Volejbalisté zbrojí na klíčové finále