"My chceme medaili. Ať už to bude bronz, tak je to pro nás úspěch. Chceme vyhrát ten poslední zápas na šampionátu. A na tom se nic nemění. A po tom, co předvádíme na tomto mistrovství světa, tak nikdo nemůže říct ani slovo. Jdeme si pro bronz," řekl útočník Milan Tomašík.

Porážka s Finy po trefě Eemeliho Salina v samém závěru hráče bolela. "Hráli jsme s nimi dobrý zápas. Asi nejlepší, co jsme kdy proti nim na mistrovství světa hráli. Oni ale asi šli víc tomu štěstí naproti," prohlásil Tomašík.

Hráč švédského Linköpingu prožil s Finy tři semifinálové prohry na MS a k tomu ještě jednu čtvrtfinálovou. "Musíme uznat, že byli o ten kousek lepší. A ve sportu je vždycky jeden vítěz zápasu. Dneska jsme to nebyli my, bohužel," litoval Tomašík.

Češi prohrávali po první třetině 0:2, ale pak se zlepšili. "Byli jsme nervózní, v první třetině nás k ničemu nepustili. Ale ustáli jsme ten jejich tlak. Tam byl jeden gól po chybě a pak přesilovka po přísném vyloučení, ale postupem zápasu jsme se do toho dostali a byli jsme jim vyrovnaným soupeřem," řekl Tomašík.

V druhé třetině se český tým vrátil do zápasu. "Byl tam trošku lepší pohyb. Začali jsme si věřit na balónku, byli jsme silnější v soubojích. Oni do nich chodili agresivně, takže bylo důležité ty souboje ustát. A pokračovat v útočné hře. To se nám podařilo. Měli jsme šance, já sám měl docela dost střel a bohužel to tam nespadlo," navázal.

Přestože se podařilo obhájcům bronzu vyrovnat, přišlo pro ně kruté rozuzlení utkání. "Třetí třetinu jsme hráli vyrovnaně. Škoda. Dneska to byl fakt kousek. Teď jsem opravdu smutný. Ale nemusíme se za nic stydět. Lidi se budou dívat na ten výsledek. Bohužel to dopadlo tak jako vždycky. A je to na nic," dodal smutně Tomašík.