Největší otazník? Čekalo se, zda Choupenitch dorazí. "Byli jsme na závodech v Bělehradu. Dařilo se nám nad očekávání, takže jsme nestihli letadlo domů," usmál se člen Sokola Brno I. "Na vyhlášení jsem nakonec přijel rovnou z letiště," dodal 27letý hrdina z Tokia.

Pro přítomné publikum, v němž pochopitelně nechyběla starostka Hana Moučková, si dokonce stihl připravit docela netradiční program v podobě ukázky šermu.

Choupenitch však nevzal do rukou fleret, ale stal se komentátorem a rozhodčím v jedné osobě. Na videu z Tyršova domu se můžete podívat, jak to celé probíhalo.

Zdroj: Deník/Martin Jůzek

Na pomyslné pódium vystoupal i Michal Desenský ze Sokol Hradec Králové (2. místo), který však do Prahy nedorazil. Je na soustředění na Tenerife. Omluvný vzkaz poslal také David Jessen (3. místo), který studuje v Americe. Prozradil, že již ukončil gymnastickou kariéru.

Obrovský potlesk si vysloužil také jeden funkcionář, konkrétně Miloš Kadala, starost sokolů v Lužicích. Pomáhal při likvidaci škod po červnovém tornádu, za což obdržel cenu starostky České obce sokolské. "Ta cena patří všem, kdo se zapojili," vzkázal.

Cvičitelkou roku se stala Tereza Cendelínová (T. J. Sokol Písek), cvičitelem roku Václav Obrázek (T. J. Sokol Podolí).