Zpráva, kterou zveřejnili pořadatelé na webu závodu, není zase úplně překvapivá. Čtyřnásobný vítěz Tour de France nepodává poslední dobou nijak oslnivé výkony a letos se neprobojoval do finální osmičky druhodivizního izraelského celku, a tak mu český závod zapadá do programu.

„Moc se těším, že budu poprvé závodit na Czech Tour. Je skvělé, že se znovu setkám s Leem, který se mnou v roce 2015 vyhrál Tour de France, a uvidím závod, který nyní řídí. Mám za sebou dobrý tréninkový blok a jsem připravený zahájit druhou část sezony čtyřmi náročnými dny,“ vzkázal osmatřicetiletý Froome.

Nastoupí i tři týmy z World Tour

Kromě čtyř vítězství na Tour de France (2013, 2015, 2016 a 2017) triumfoval i na dalších dvou podnicích Grand Tour: dvakrát ovládl Vuelta España (2011, 2017) a jednou Giro d'Italia (2018). „Je to fantastická zpráva. Chris je ikonou cyklistiky a jeho účast na Czech Tour je jedinečnou příležitostí pro naše fanoušky vidět ho v Česku,“ uvedl König.

Čtyřetapová Czech Tour se uskuteční od 27. do 30. července. Začne v Prostějově a skončí ve Šternberku. Chris Froome bude mít docela silnou konkurenci. Na Moravu totiž přijedou také tři týmy z World Tour. Představí se Bora-hansgrohe, Intermarché-Circus-Wanty a Jumbo-Visma. Do Jeseníků se chystá i česká špička.