Klusáky čeká v sobotu od 14:00 osm klání. Hlavním dostihem je Velikonoční cena Trotteur Francais na 2180 metrů. Mezi maximálním možným počtem deseti startujících koní ční loňský vítěz New des Coevronse (Šamšurin), bez šancí však nejsou ani Lymnetise (Chaloupková) a trojice nově dovezených koní Noble Blue (Volf), Nuage Gris (Chaloupka) a Lesmeral de Chenu (Novák). Na startu budou také čtyři koně trénovaní v Polsku.

Nedělní cvalový program nabízí hned dva vrcholné okamžiky. Tím zajímavějším je Velká cena Arqana (1300 m, 160.000 Kč), která na startu soustředí osm tříletých aspirantů na klasické úspěchy v sezoně.

Jedním z nich je Stormy Jail, (ž. Janáček), jehož trénuje jeho majitel Jozef Rosina. "Je to kůň, který mi dělá radost. Poprvé nastupuje proti kvalitní konkurenci, a jsem zvědav, jak si s ní poradí," řekl Rosina. Stormy Jail loni absolvoval jediný start, který v Bratislavě proměnil v lehké vítězství. Jeho nedělními soupeři mohou být letos už neúspěšně v Rakousku startující Lenzir (ž. Srnec) a Zessio (Lukášek), ale také Perikles (Mathes).

Gomba Handicap FRBC (1200 m, 120.000 Kč) má na startu 13 koní včetně excelentního sprintera Certuse (ž. Rája), jeho šance ovšem relativizuje 64 kilogramů, které má pro dostih předepsány. Loni v tomto dostihu druhý Socr House (ž. Koplík) má nést o dva kilogramy méně, a tak se zvyšují i naděje dvojnásobného vítěze z podzimního Rakouska Irelands Crosse (ž. Petrlík). "V dostihu je spousta koní, kteří mohou váhové znevýhodnění Certuse zkusit využít," tvrdí trenér Certuse Josef Váňa. "Já ale myslím, že jim to pořádně ztížíme".