Rio de Janeiro – Před čtyřmi lety z toho bylo v Ústí nad Orlicí velké pozdvižení, když biker Jaroslav Kulhavý zvítězil v olympijském závodě v Londýně. Ve středu vpodvečer začala další mise s názvem olympijské hry.
Kulhavý zamířil osamoceně do brazilského Ria. Čeká ho aklimatizace a finální trénink před závodem, který je naplánován na 21. srpna, tedy poslední den jednatřicáté olympiády.
„Závěrečná příprava proběhla perfektně. Jsem rád, že poslední týdny byly celkem v klidu a dařilo se mi podle mých představ. Po mistrovství republiky v Bedřichově jsem odjel s Honzou Škarnitzlem a reprezentačním týmem MTB do Beskyd, kde jsme i přes chvílemi nedobré počasí kvalitně potrénovali, a příprava vyvrcholila silničním etapovým závodem Vysočina Tour, který jsem jel i před čtyřmi lety," říká k posledním týdnům Kulhavý, kdy dal přednost tréninku a silničnímu závodu před cestou do Kanady na předposlední závod Světového poháru horských kol. Mimo kvalitního tréninku na Vysočině i jednu ze čtyř etap vyhrál, dvakrát dospurtoval druhý a vyhrál bodovací soutěž. „Pocity jsou velmi dobré a doufám, že jsem se opět posunul blíže ke svému maximu. V porovnání se stejnou dobou před čtyřmi lety se cítím dokonce lépe, ale o výsledku na olympijských hrách bude rozhodovat spousta faktorů v daný den D…," ví dobře jednatřicetiletý biker.
„První týden po příletu budu bydlet s týmem, který tam pronajal apartmán. Bude tam s námi i Peter Sagan a bude to nejlepší varianta, co se týče možností tréninku a vhodných terénů, které jsou u olympijské vesnice omezené. K české výpravě se potom připojím příští středu, to se pro trénink otevře i olympijský okruh. Těším se, že se potkám i s dalšími českými sportovci a trochu nasaji olympijskou atmosféru ve vesnici, i když se pochopitelně budu soustředit na ten svůj závod, který přijde až poslední den her," prozradila své plány v Riu medailová naděje. (mč)