Jen místo červených koberců, po nichž se rozdávali úsměvy hollywoodští herci, budou o víkendu 8.-10. září nataženy modré. Ty typické jsou pro triatlonové závody. Nejen na tento kontrast pořadatelé závodu City Triathlon Karlovy Vary poukazují ve vtipném videu, které vzniklo právě během Mezinárodního filmového festivalu.

Zdroj: Se svolením citytriathlon.cz

Natáčení doprovázely nechápavé pohledy, smích i zvědavost. Hlavní postava, kterou ztvárnil profesionální hokejista František Mála, se totiž oblékla do zřejmě nejšílenější outfitu, jaký byl letos během festivalu k vidění - po červeném koberci před hotelem Thermal se procházel v triatlonové kombinéze, v níž usedl i do Velkého sálu.

Trochu absurdní rozměr

Na večerní party do Kviff Parku zase přišel v černém neoprenu a zářivě růžové plavecké čepici. „Klip má chvílemi trochu absurdní rozměr. Kromě úzkého štábu a několika členů vedení festivalu o něm totiž nikdo nevěděl. Ani pokladní, diváci v sále nebo hosté na večírcích. Asi nejvíce překvapení byli diváci ve studiu České televize,“ usmíval se Vladimír Malý, ředitel City Triathlon Karlovy Vary.

Kromě působení u chomutovských Pirátů je ovšem Mála populární také z jiného důvodu. Na Instagram a TikTok natáčí se svým kamarádem Danielem videa a mají desítky tisíc fanoušků. „Můžu si tě vyfotit? Pověsím to do kabiny,“ smáli se Málovi spoluhráči, kteří ho během festivalu potkali v upnutém triatlonovém dresu.

Ondřej Synek
Synek končí na svazu. Máme rozdílný pohled na vedení reprezentace, vysvětlil

Karlovarský závod vzbudil videem pozornost už loni, kdy zaujal nejen triatlonové fanoušky vtipným remakem filmu Vrchní, prchni, v němž si hlavní roli prchajícího Dalibora Vrány zahrál pilot Red Bull Air Race Petr Kopfstein. Ten se pak závodu sám zúčastnil. Letos se triatlonisté budou moci na startu potkat s Františkem Málou.

Dorazí i Strýcová?

Pořadatelé jednají i s dalšími sportovci a celebritami, aby se zúčastnili závodu pro veřejnost. „Jsme v kontaktu například s maratonkyní Marcelou Joglovou, čerstvou wimbledonskou vítězkou v deblu Bárou Strýcovou i s Českým olympijským výborem. Finálně však zatím žádné jméno potvrdit nemohu,“ sdělil Malý.

City Triathlon Karlovy Vary patří k nejprestižnějším sportovním událostem v Česku. Program startuje už v pátek žákovskými závody, v sobotu se koná Geis Baby Duathlon pro nejmenší děti a především závod Age Groups, který je určen široké veřejnosti.

Rekreační sportovce při něm čeká 750 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava, 20 km cyklistiky vedoucí nádherným lázeňským centrem s ikonickým výjezdem na Zámecký vrch a nakonec pětikilometrový rovinatý běh vedoucí kolem zrekonstruovaných Císařských lázní. Centrum závodu i cíl jsou na Divadelním náměstí.

Barbora Strýcová vyhrála podruhé Wimbledon
Strýcová: Titul z Wimbledonu? Oslavy budou dlouhé, pohádka je napsaná do konce

V neděli pak celý program vyvrcholí závodem SP na olympijských distancích, při kterém se představí nejlepší triatlonisté planety a také elitní čeští reprezentanti.

Více informací o závodu včetně kompletního harmonogramu najdete na webu www.citytriathlon.cz