Možnou výměnu potvrdil i majitel Minnesoty Timberwolves Glen Taylor.

Letošní nejvýše draftovaný hráč Wiggins by měl zamířit za Lovea do Minnesoty, která si vyhlédla ještě Thaddeuse Younga z Philadelphie. Ta by za to měla dostat z Clevelandu Bennetta. Zatímco pro oba kluby by mělo jít spíše o sázku na budoucnost, Cleveland se snaží vytvořit tým, který by okamžitě zaútočil na titul.

V létě se totiž vrátila z Miami největší hvězda soutěže LeBron James, který by měl ve spolupráci s jinou bývalou jedničkou draftu Kyriem Irvingem na rozehrávce a Lovem pod košem vytvořit podobně silnou trojici jako s Chrisem Boshem a Dwyanem Wadem v Miami.

K výměně by mělo zřejmě dojít 23. srpna, kdy skončí Cavaliers omezení, které zakazuje zahrnout do transakce jedničku letošního draftu Wigginse. Cleveland podepsal smlouvu s Wigginsem 24.července na čtyři roky a kvůli pravidlům NBA o nováčcích nesmí přestoupit následujících 30 dní.

"Je to pravděpodobné, protože jsem s Kevinem Lovem sám mluvil a oznámil mi, že hrát v Clevelandu je jeho velké přání," řekl majitel Minnesoty Taylor. "Myslím, že když přijdeme o takového hráče, jako je Kevin, potřebujeme více hráčů, kteří mají potenciál ho nahradit," dodal.

Pětadvacetiletý Love se po příští sezoně stane volným hráčem a mohl by z Minnesoty odejít zdarma. Za šest sezon v NBA má průměry 19,2 bodu a 12,2 doskoku na zápas, v uplynulém ročníku měl průměr 26,1 bodu na zápas a byl čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.