Dallas neuspěl podeváté z posledních deseti zápasů, ačkoli vedl ještě v třetí čtvrtině o deset bodů. Clippers poté začali z jeho náskoku ukrajovat, předvedli šňůru 8:0 a Mavericks už se nevzpamatovali. Clippers vedl Chris Paul s 19 body a 16 asistencemi, náhradník Matt Barnes přidal také 19 bodů.

San Antonio vedlo nad oslabenými Lakers šest minut před koncem utkání 101:85. Trápící se losangeleský celek však zabojoval, začal stahovat manko a málem dostal zápas do prodloužení, jenže trojka nečekané hvězdy utkání Earla Clarka do koše nespadla.

Clark se v sezoně představil zatím pouze v 12 utkáních s průměrem pěti minut na zápas. Tentokrát při absenci Howarda, Hilla a Gasola odehrál 27 minut, které využil k 22 bodům a 13 doskokům.

"Opravdu jsme dneska dřeli a možná tím pár věcí vyřešili. Vedle Earla (Clarka) sedím v letadle, kde mi vždy říká, jak je připravený ke hře. Dnes předvedl úžasný výkon proti výbornému týmu, což mě opravdu zaujalo," pochválil svého spoluhráče Kobe Bryant, který v utkání nastřílel 27 bodů.

Houston promrhal desetibodový náskok a prohrál na půdě New Orleans 79:88. Hornets v poslední části předvedli šňůru 22:2. Hrdinou byl náhradník Roger Mason, který v závěrečné dvanáctiminutovce nastřílel patnáct ze svých 17 bodů. Houstonu nestačilo 25 bodů Jamese Hardena, který byl jediným dvouciferným střelcem týmu.

Milwaukee vyhrálo i druhý zápas pod dočasným koučem Jimem Boylanem. Přestože Bucks prohrávali až o 15 bodů, dokázali porazit Chicago 104:96. Největší podíl na vítězství měl Brandon Jennings s 35 body.

Výsledky NBA

Boston - Phoenix 87:79, Charlotte - Utah 102:112, Chicago - Milwaukee 96:104, Cleveland - Atlanta 99:83, Denver - Orlando 108:105, Golden State - Memphis 87:94, LA Clippers - Dallas 99:93, New Orleans - Houston 88:79, Oklahoma City - Minnesota 106:84, San Antonio - LA Lakers 108:105, Toronto - Philadelphia 90:72.