Naposledy se irský bouřlivák ukázal v kleci před dvěma lety, tehdy si při třetím vzájemném setkání s americkým bijcem Dustinem Poirierem nešťastně zlomil nohu a na dlouhou dobu tak vypadl ze scény UFC, nejslavnější zápasnické organizace na světě. Po osmnácti měsících rekonvalescence však téměř zotavený McGregor přispěchal se žhavou novinkou.

Jsem zpět a budu opět zápasit! Slavný Ir totiž kývl na lukrativní nabídku stát se trenérem populární show The Ultimate Fighter, v níž proti sobě soupeří dva týmy. Jeden vedený čtyřiatřicetiletým rodákem z Dublinu a druhý pod taktovkou ostříleného Američana Michaela Chandlera. A právě tito dva zmiňovaní se měli v kleci setkat jako sladká tečka za celou akcí.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Provokace Hilla? Ať si tlačí, za pár měsíců si vezmu titul, vzkazuje Procházka

Prosinec roku 2023. V pořadí již 296. večírek organizace UFC. A žhavý souboj mezi dvěma velezkušenými bijci. Ano, přesně takové byly představy nejen fanoušků sportovního fenoménu posledních let. Velký comeback irské ikony se ovšem jako blesk z čistého nebe (opět) odkládá na neurčito.

Tentokrát se jedná o skutečně velký problém, jelikož McGregor údajně nestihl v požadovaném termínu zápis na listinu antidopingového programu USADA. A bohužel pro irskou hvězdu se jedná o povinnost pro každého bojovníka pod záštitou organizace UFC. Kromě toho je nutné být součástí tohoto programu alespoň po dobu šest měsíců, což jej opět vyřazuje z plánovaného návratu do klece.

Chandler tvrdě makal, Conor mlátil maskota

„Historie testů sportovců USADA byla aktualizována a nezahrnovala žádné vzorky předložené Conorem McGregorem. To nutně neznamená, že se do programu znovu nepřihlásil, nicméně několik otázek ohledně jeho statusu zůstalo bez odpovědi,“ napsal před týdnem na svůj twitterový účet novinář Aaron Bronsteter. 

McGregor měl čas do 16. června. Klid před bouří však s napětím očekával pouze jeho soupeř Michael Chandler. Většina fanoušků i odborníků měla jasno: irský zápasník se do klece ani tentokrát nevrátí. Přestože kontroverzní superstar všechny přesvědčovala o tom, že bojovat bude ještě tento rok. 

A zatímco si Ir vyslechl obvinění ze sexuálního napadení na nedávném utkání NBA, během něhož navíc dvakrát udeřil pěstí maskota Miami Heat, americký soupeř odhodlaně dřel. Jenže když k požadovanému termínu nebyly předloženy žádné slibované McGregorovy vzorky, osud dlouho očekávaného duelu byl zpečetěn.

Zápasník UFC Conor McGregor
Proč se nechají mlátit? Šéf UFC White reaguje na McGregora, který sejmul maskota

To celkem pochopitelně namíchlo právě příštího soupeře irského zápasníka, který se k celé kauze vyjádřil na sociálních sítích. „Beze srandy, kde je ku*va ten chlápek?“ ptal se ve videu.  

„Všichni jsme viděli zprávu, že Conor není v programu USADA. Do 16. prosince zbývá 179 dní, což je datum, na které je naplánovaný poslední velký turnaj roku. A Conor stále nikde,“ pronesl naštvaně Chandler.

Jen pár chvil předtím navíc zazvonili na sedmatřicetiletého bijce pracovníci USADA a vyžadovali od něj okamžitě negativní vzorek. Američan jej bez problému poskytnul, čímž jen potvrdil, že je na prosincové klání připraven. Jenže nyní to spíše vypadá, že si v kleci bude moct maximálně tak zatancovat.

Karlos Vémola.
Vémola zná jméno dalšího soupeře. Slovenskému obrovi nečekaně vyjádřil respekt

McGregor sice už dříve informoval o tom, že povinný půl rok v programu USADA obejde prostřednictvím předložení dvou negativních testů, což regule UFC výjimečně dovolují. Nicméně antidopingový program tuto možnost ihned zamítl. „Dali jsme jasně najevo, že Conor by měl být v našem programu po celé šestiměsíční období,“ pronesla agentura. 

A tak se zdá, že z velkých slov irského válečníka zase nebude vůbec nic. Že by definitivně?