Nejužitečnější hráč ligy Stephen Curry nastřílel za Golden State 33 bodů, Klay Thompson přidal po sedmi trojkách 32 bodů a Warriors tentokrát porazili Clippers poměrně snadno. V úvodu sezony s nimi přitom odehráli dvě velmi těžká utkání, která otočili až v závěru, nyní ale opanovali tři čtvrtiny a koncovku už měli pod kontrolou.

"V hale i na hřišti bylo dnes nějak mrtvo. Zápas neměl ten náboj, jako vždycky s Clippers mívá," řekl trenér Warriors Steve Kerr. Clippers prohráli s Golden State všechny zápasy v sezoně naposledy před třiceti lety.

Warriors tak v sezoně zvítězili i v 33. domácím zápase, celkem ve své hale vyhráli už 51 utkání v řadě a stále vylepšují rekord ligy. Spurs však za nimi příliš nezaostávají, proti Miami slavili 36. domácí výhru v ročníku a 45. v součtu s minulou sezonou.

K jasnému vítězství San Antoniu nejvíc pomohl vyrovnáním osobního rekordu 32 bodů Kawhi Leonard, který ale odstoupil ve třetí čtvrtině se zraněným stehnem.

Důležité souboje o postup do play off se odehrály v Portlandu a v Houstonu. Portlandští Blazers zdolali Dallas 109:103 i díky 27 bodům Damiana Lillarda, Rockets po smeči Derricka Favorse dvě sekundy před koncem podlehli Utahu 87:89, i když předtím vedli o osmnáct bodů. Houston po třetí porážce za sebou klesl v Západní konferenci na deváté místo.

Výsledky NBA:

Boston - Toronto 91:79, Chicago - New York 107:115, Cleveland - Milwaukee 113:104, Denver - Philadelphia 104:103, Detroit - Orlando 118:102, Golden State - LA Clippers 114:98, Houston - Utah 87:89, Minnesota - Sacramento 113:104, Phoenix - LA Lakers 119:107, Portland - Dallas 109:103, San Antonio - Miami 112:88, Washington - Atlanta 101:122.

4. Denver 72 30 42 41,7
5. Minnesota 71 23 48 32,4