Mäder v závěrečném sjezdu ve vysoké rychlosti sjel ze silnice a spadl do rokle. Lékaři jej našli ve vodě, a protože jezdec nereagoval, museli ho oživovat. Poté byl vrtulníkem přepraven do nemocnice v Churu, kde však zraněním podlehl.

„Gino byl nejen skvělý a talentovaný sportovec, ale i úžasný člověk. Jsem absolutně beze slov. Přeju jeho rodině a blízkým sílu a myslím na ně,“ uvedl Kreuziger, jenž je sportovním ředitelem v přední světové stáji druhým rokem.

Bence Szvoboda (vpravo)
Motokrosová tragédie. Maďar Szvoboda podlehl zraněním ze závodu v Pacově

„Všichni v týmu jsou z toho zdrcení a v myšlenkách a modlitbách jsme s Ginovou rodinou,“ uvedli představitelé Bahrajnu Victorious na svém webu.

„Je obrovská ztráta. Gino nebyl jen talentovaný cyklista, ale i skvělý člověk,“ přidal ředitel stáje Milan Erzen. „Odteď na každém závodě pojedeme pro něj. A navždy bude součástí našeho týmu,“ prohlásil.

Mäder přišel do stáje Bahrajn Victorious před dvěma lety a hned v jejích barvách vyhrál jednu etapu na Giru d'Italia. V roce 2021 také ovládl hodnocení mladých jezdců na Vueltě. Za sebou má i angažmá v týmu Dimension Data.

Mäderova smrt byla oznámena půl hodiny před startem dnešní šesté etapy. Její začátek byl proto odložen a po chvíli organizátoři oznámili, že bude zrušena. Peloton odjede pouze závěrečných 30 kilometrů na Mäderovu počest.