Sedmnáctiletá jezdkyně, která dokázala získat dvakrát evropský titul a jednu bronzovou medaili z loňského MS, je zvědavá na park, kde bude bojovat o další úspěch do sbírky.

„Zatím jsem ho viděla jen online, takže se mi to těžko hodnotí. Ale mám pocit, že bude náročný. Opravdovou náročnost ale poznám vždycky až naživo a ideálně po prvním tréninku. Věřím, že mi sedne,“ říká v tiskové zprávě Miculyčová, která v červnu obhájila evropský titul v Krakově.

Iveta Miculyčová obhájila na Evropských hrách v Polsku kontinentální titul ve freestyle BMX
Miculyčová obhájila titul mistryně Evropy. Zabodovala speciálním trikem

Pokud by vyrovnala nebo zlepšila loňské třetí místo z MS, tak se s největší pravděpodobností s předstihem kvalifikuje na olympijské hry do Paříže 2024, kde se představí dvanáct nejlepších jezdkyň světa.

Riskovat bude až ve finále

„V Glasgow se chci dostat do finále. Samozřejmě bych ráda obhájila třetí místo a nebo se ještě zlepšila, ale vím, že to nebude vůbec snadné. Cíl je finále a potom se uvidí,“ pokračuje.

Na nedávném ME ukázala ve finálové jízdě trik, který předtím v závodě ještě nezkoušela. Má něco podobného v plánu i ve Skotsku? „Spíš chci jet na jistotu s tím, že budu trochu víc riskovat až ve finále. Tentokrát ale asi neukážu nic nového.“

Iveta Miculyčová
Miculyčová Královnou cyklistiky. Vůbec jsem to nečekala, žasla mladičká bikerka

A jak vnímá fakt, že po dalším evropském titulu už patří mezi favoritky? „Neřekla bych,že se mě soupeřky bojí, protože v našem sportu je docela dost velká konkurence a nikdo nekouká na to, kdo má nebo nemá tituly a medaile,“ dodává Miculyčová.