Pořadatelé krátce před startem oznámili změny v kalendáři. První závod Praha – Karlštejn má nový termín i formát. Pojede se v sobotu 1. května formou časovky a na trasu může každý vyrazit kdykoli mezi 9. a 17. hodinou. Je možné si vybrat ze tří tras o délce 50, 36 a 21 km. Všechny budou zabezpečeny podle vládních opatření. Pokračovat se má v Hustopečích (22. 5.).

„Sledujeme vládní nařízení a o novinkách budeme informovat,“ sdělil Tomáš Pravenec z pořádající Petr Čech Sport, a.s. Na pozdější data se přesouvají i závody v Berouně a Mladé Boleslavi. „Doufáme, že ve zbytku sezony se už zmírní restrikce a Kolo pro život proběhne v klasickém formátu,“ přál si.

Hrdým ambasadorem seriálu je elitní biker Kristián Hynek, který plánuje, že do jednotlivých dílů zasáhne. „I když epidemiologická situace neumožňuje odjet první závod v tradičním formátu, věřím, že si to v Dobřichovicích každý užije tak jako jindy,“ vzkázal jezdec týmu Future Cycling Northwave ze soustředění v Chorvatsku.

„Všichni se pak těšíme, až se bude moct závodit standardní formou. Loni se ukázalo, že za určitých opatření to jde. Kolo pro život bylo v Evropě de facto průkopníkem. Letos asi nebudeme první, protože v jiných zemích se už jezdí, ale pevně věřím, že další akce se už pojedou v normálním režimu,“ dodal mistr Evropy, vítěz Cape Epic a majitel dvou bronzů z maratonského mistrovství světa.