"Vyhrát třetí zlatou medaili bylo něco, na co jsem toužila dosáhnout. A dokázat to po boku těchto tří holek je prostě neuvěřitelné," uvedla Trottová, jíž k dalšímu triumfu pomohly Katie Archibaldová, Elinor Barkerová a Joanna Rowsellová-Shandová. "Nemohu být více hrdá na náš tým, než jsem. Každá z nás do toho dala úplně všechno," dodala Trottová.

Britky dobytým zlatem proti Američankám i ve finále stíhačky dokázaly, že se na olympiádu skvěle připravily. Každé ze svých tří vystoupení v Brazílii ozdobily světovým rekordem.

"Ještě nikdy jsem nebyla v týmu, který by byl tak kompaktní a jednolitý. Bylo to o tom, že čtyři jednotlivé cyklistky dokázaly jet ten okruh jako jedna. Cítily jsme se čím dále víc jako stroj - velmi dobře fungující stroj," řekla Trottová.

Své pocity dokázaly Britky promítnout i do skvělého času. Zatímco před olympiádou bylo maximum v podání Australanek z loňského světového šampionátu 4:13,683 minuty, nejnovější britský zápis z finále je 4:10,236.

"My jsme ten světový rekord překonaly už během tréninku, takže jsme věděly, že v kvalifikaci dost pravděpodobně padne. Ale že z toho je nakonec čas 4:10, to je doopravdy neskutečné. Když jsem zvedla hlavu a viděla čas, jen mě napadlo: 'To snad ne'. Šlo to opravdu dobře. A popravdě řečeno, řekla jsem Katie (Archibaldové), že to byl dost možná ten nejsnadnější světový rekord, jehož jsme dosáhly," podotkla Trottová.

Jako malá holka

Celkem sedminásobná světová šampionka a dokonce desetinásobná mistryně Evropy bude mít ještě v Riu příležitost přidat další zlato v omniu. Dráhařský víceboj začne v pondělí a vygraduje den poté. Vítězstvím by se Trottová nejen přiblížila slavnému krajanovi a celkem šestinásobnému olympijskému vítězi na dráze Chrisi Hoyovi, ale držela by zároveň krok se svým snoubencem Jasonem Kennym.

Její o čtyři roky starší partner už má na kontě čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. A navíc jistotu, že jednu z těchto kolonek rozšíří, protože dnes večer ho čeká britské derby ve finále sprintu proti Callumu Skinnerovi. Pokud Trottová dokáže omnium vyhrát, zopakuje úspěšné vystoupení z Londýna před čtyřmi roky ze stejných disciplín jako letos.

"Když jdete do závodu, snažíte se o tom všem takhle nepřemýšlet, ale lidé mi přes twitter posílají vzkazy a pak tu máte také spoustu článků, které se o tom píšou," připustila Trottová, že není snadné zakázat hlavě myšlenky na britská maxima.

"Je skvělý pocit, že mi to znovu vyšlo, protože já se pořád cítím jako malá holka, co začínala někde v cyklistickém klubu Welwyn Wheelers. Takže je to i trochu bláznivé a vše musím teprve vstřebat. Ale ze všeho nejdříve se musím soustředit na další závod, který mě čeká," uvedla Trottová.