Pro druhé místo si dojel Adam Ťoupalík. Štybar, který se na táborská trati bude při únorovém mistrovství světa loučit s cyklokrosovou kariérou, vybojoval bronz. Mezi ženami jednoznačně kralovala Kristýna Zemanová. Mistryní se stala potřetí za sebou.

Evropský šampionát cyklokrosařů v Táboře. Michael Boroš snaží uviset se dvěma Belgičany.
Vyrovná Boroš Štybara? V Táboře se jede generálka na mistrovství světa

„Jsem rád, že se mi povedlo vyrovnat legendám. Závod byl o chybách. Naštěstí jsem se jim dokázal vyhnout,“ řekl v ČT mistr republiky. „Jsem rád, že jsem si okruh vyzkoušel před světovým šampionátem. Za tři týdny mi to může přijít vhod, ale hodně bude záležet na tom, jaké bude začátkem února počasí.“

Třikrát mu spadla řídítka

Štybar získal na mistrovství ČR vůbec první bronz. „Cenu má pro mě vysokou. Věděl jsem, že to bude náročné. Na umrzlé trati jsem dlouho nejel. Nebylo to špatné, ale třikrát mi spadla řídítka a jednou jsem nedokázal správně naskočit. Měl jsem i další problémy a soupeři toho dokázali využít. Chyby a technické problémy ke krosu patří,“ vyprávěl trojnásobný mistr světa, jehož potěšilo povzbuzování fanoušků.

A k blížícímu MS uvedl. „Zatím mi ještě chybí správná krosová technika. Pokusím se ji natrénovat na soustředění tady v Táboře a pak se před šampionátem zaměřím na doladění formy,“ dodal slavný cyklista.