Nejvíce, celkem sedm, bude v pelotonu juniorek. Šest zástupců bude mít Česko na domácí trati v závodě juniorů a mužů kategorie do 23 let. Pět zástupců v českém dresu pojede závod mužů, čtyři ženy budou na startu kategorie U23 a tři mezi závodnicemi elite.

Zdeněk Štybar se hodlá s kariérou rozloučit na únorovém MS v Táboře
Poslední šampionát a sbohem. Štybar se těší do Tábora: Vymáčknu z těla, co se dá

Program MS v Táboře:

Pátek 2. února: 12:30 týmová štafeta.
Sobota 3. února: 11:00 juniorky, 12.30 muži U23, 14:30 ženy elite.
Neděle 4. února: 11:00 junioři, 12.30 ženy U23, 14:30 muži elite.

„Vzhledem k tomu, že šampionát se jede na domácí půdě, tak jsme se snažili dát možnost startu co největšímu počtu jezdců. Rozhodovaly již výsledky v průběhu sezony a pak i samozřejmě i domácí mistrovství. Při něm některé výsledky ovlivnily defekty, někteří jezdci již měli nominaci za výsledky v celé sezoně jistou. V potaz se braly také výsledky ve světových pohárech,“ uvedl k nominaci Petr Klouček.

Největší nadějí na přední umístění je podle výkonů ze světových pohárů Kristýna Zemanová, která pojede v kategorii do 23 let. Lákadlem pro fanoušky bude start Zdeňka Štybara, trojnásobného mistra v cyklokrosu, který se na jihu Čech rozloučí s terénářskou kariérou.

Novinky pro diváky

Pořadatelé zmínili při této příležitosti některé novinky pro diváky. „Trať jsme připravovali hlavně pro českou reprezentaci, aby měla doma určitou výhodu. Její části jsou pojmenovány po našich legendách Fišerovi, Šimůnkovi, Štybarovi či Dlaskovi,“ zmínil šéf organizačního výboru MS Petr Balogh.

Upozornil také na skutečnost, že fanoušci se v areálu Komora poblíž táborského sídliště Nad Lužnicí mohou těšit na tři velké obrazovky, které jim dokonale přiblíží dění na okruhu. Rovněž pro ně bude připraveno deset tribun.

Zdeněk Štybar. Ilustrační snímek
Štybar dojel třetí v Hongkongu. Nejspíš šlo o poslední závod silniční kariéry

„Chceme vytvořit bouřlivé a bláznivé prostředí, aby diváci naše jezdce vyburcovali. K tomu by měl napomoci i značný počet bubeníků, kteří přijedou z jižní Moravy. Vyzývám všechny fanoušky, aby přišli s vlajkami, trumpetami a píšťalami a věřím, že to bude ta nejlepší podpora pro kvalitní výsledky našich reprezentantů," dodal Balogh.

Česká nominace

Juniorky: Kateřina Douděrová, Amálie Gottwaldová, Daniela Hezinová, Anna Hrdinová, Anna Panušová, Veronika Sedláčková, Hanka Viková.

Junioři: Kryštof Bažant, Tomáš Hájek, Matěj Havel, Jan Janout, Tomáš Kraus, Patrik Lienert.

Ženy U23: Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Simona Spěšná, Kristýna Zemanová.

Muži U23: Patrik Černý, Matyáš Fiala, Václav Ježek, Pavel Jindřich, Maximilián Kerl, Jan Zatloukal.

Ženy: Nikola Nosková, Tereza Tvarůžková, Tereza Vaníčková.

Muži: Michael Boroš, Jakub Říman, Zdeněk Štybar, Adam Ťoupalík, Šimon Vaníček.